03.04.2016 | 05:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Podpísali zmluvu o odkúpení majoritného akcionárskeho podielu

Podpisom kúpnej zmluvy, týkajúcej sa odkúpenia 61 percent akcií spoločnosti Veletrhy Brno primátor mesta Brno Petr Vokřál a zástupcovia spoločnosti Messe Düsseldorf potvrdili obchod, vďaka ktorému sa mesto Brno stalo väčšinovým majiteľom spoločnosti Veletrhy Brno, a. s., s akcionárskym podielom 95 percent akcií, pričom - ako už bolo uvedené predtým - cena, ktorá bola stanovená kúpnou zmluvou, predstavuje 8,3 milióna eur.

BRNO. "Som veľmi rád, že sa podarilo dohodnúť takéto podmienky. Týmto aktom sa mesto Brno stalo majoritným vlastníkom firmy, vďaka dobrej práci a dobrej povesti ktorej je Brno už po celé roky vnímané ako veľtržné mesto," uviedol primátor Brna je Petr Vokřál.

Predseda Predstavenstva spoločnosti Veletrhy Brno Helmut Winkler ako zástupca Messe Düsseldorf ocenil priebeh rokovaní so súčasným vedením mesta Brno, zdôraznil dôležitosť firmy Veletrhy Brno pre rozvoj regiónu ako aj pozíciu firmy Veletrhy Brno na trhu.

"Spočiatku boli naše rokovania pozvoľné, ale teraz, pod vedením pána primátora P.Vokřála, sa rokovania zintenzívnili a boli konkrétnejšie. Odteraz bude mesto Brno väčšinovým vlastníkom spoločnosti Veletrhy Brno, a výstavisko bude ešte silnejším marketingovým nástrojom, slúžiacim na hospodársku podporu mesta a celého regiónu. Spoločnosť Veletrhy Brno má solídnu pozíciu, dobrý a kompletný tím ľudí a tie najlepšie šance do budúcnosti," uviedol Helmut Winkler.

"Ide o historický moment. Som rád, že s firmou Messe Düsseldorf sa rozchádzame v priateľskej atmosfére. Spoločnosť Messe Düsseldorf je naším najväčším zákazníkom a naša spolupráca zostáva zachovaná aj do budúcnosti. Je logické, že firma Veletrhy Brno bude patriť mestu Brno," týmito slovami zhodnotil transakciu Jiří Kuliš, generálny riaditeľ a.s. Veletrhy Brno.

(Viac sa dočítate v Roľníckych novinách)

 

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down