15.08.2014 | 04:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Podporia potraviny, ocenené Značkou kvality SK

Spoločnosť Kaufland Slovenská republika, v. o. s, získala oprávnenie na označenie a propagáciu výrobkov, oprávnených používať vo svojich predajniach na Slovensku ochrannú známku Značka kvality SK a Značka kvality SK GOLD.

BRATISLAVA. Cieľom označovania týchto potravín je zvyšovať informovanosť a povedomie spotrebiteľov o Značke kvality SK, podporovať predaj kvalitných slovenských produktov, ale aj zjednodušiť orientáciu spotrebiteľov pri nákupe slovenských potravín v predajniach Kaufland.

Na podporovaní slovenských výrobkov, označovaných Značkou kvality SK, sa spoločnosť Kaufland, v. o .s., dohodla s Ministerstvom pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky v rámci Národného programu podpory poľnohospodárskych produktov a potravín.

Podpisom zmluvy s ministerstvom získal Kaufland súhlas označovať výrobky logom Značka kvality SK na svojich propagačných letákoch, ale aj v rámci svojich ďalších propagačných a informačných aktivít.

„Naši zákazníci sa tradične spoliehajú na vysokú kvalitu potravín, ktoré sú dostupné v našich obchodných domoch. Som rád, že sme získali možnosť prezentovať im aj slovenské výrobky, ocenené Značkou kvality SK a SK GOLD,“ povedal hovorca spoločnosti Martin Gärtner.

Predaj prémiových slovenských výrobkov podporí Kaufland aj ako partner spotrebiteľskej  súťaže, ktorá potrvá od 15. 8. do 22. 10. 2014, a ktorú pre spotrebiteľov pripravilo Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR. Zákazníci sa do nej budú môcť zapájať lepením log Značky kvality SK z obalov zakúpených výrobkov na hracie karty, pričom 5 výhercov každý týždeň získa nákupný poukaz v hodnote 100 €. Hlavnou výhrou v súťaži je ročný nákup v hodnote 2500 €.

Majiteľom a gestorom ochranných známok Značka kvality SK a Značka kvality SK GOLD je Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky. To udeľuje značku slovenským výrobcom poľnohospodárskych produktov a potravín, ktorí spĺňajú stanovené kvalitatívne podmienky. Spotrebitelia tak majú záruku dodržania technologického postupu, deklarovaného výrobcom, počas celého výrobného procesu ako aj záruku pravidelnej kontroly zo strany orgánov Štátnej veterinárnej a potravinovej správy SR, ktorá je zároveň odborným garantom udeľovania značky. 

Spoločnosť Kaufland patrí k lídrom medzi obchodnými reťazcami, a v súčasnosti prevádzkuje viac ako 1 150 samoobslužných obchodných domov v Nemecku, Českej republike, Poľsku, Chorvátsku, Rumunsku, Bulharsku a na Slovensku. Obchodné domy  Kaufland ponúkajú veľa rôznych značkových produktov, atraktívne privátne značky a širokú škálu regionálnych produktov.

(kaf)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down