09.07.2018 | 02:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Podporme našu agroturistiku

V máji tohto roku sa uskutočnila tlačová beseda Andreja Danka, predsedu slovenského parlamentu, na ktorej spolu s predstaviteľmi Ministerstva dopravy a výstavby SR a s predstaviteľmi združení cestovného ruchu informovali verejnosť o zámeroch podporiť domáci cestovný ruch na Slovensku.

Podľa pripravovaných opatrení sa na Slovensku zavedú ubytovacie poukážky vo výške 500 euro a DPH v ubytovacích zariadeniach sa zníži podobne ako to už zaviedli v susedných krajinách. Pripravované opatrenia sa budú týkať i agroturistických  zariadení na slovenskom vidieku.

Vládne strany sa teda konečne rozhodli podporiť domáci cestovný ruch, ktorý zabezpečí rozvoj vidieka a obmedzí odchod mladých ľudí do zahraničia.

Správnosť tohto rozhodnutia chcem dokumentovať na konkrétnom príklade obce Zuberec na Orave, kde sa úspešne rozvíja vidiecka turistika.

Medzi najaktívnejšie spoločenské organizácie v Modre možno zaradiť Modranský turistický spolok (MTS), ktorý má viac ako sto členov a 135-ročnú históriu. Jeho členovia ročne absolvujú okolo tisíc kilometrov pochodov v prírode, predovšetkým v Malých Karpatoch, a organizujú aj iné spoločenské aktivity.

Zaujímavé podujatie zorganizoval MTS v dňoch 4.až 8. mája 2018. Skupina 40 turistov bola na turistickom pobyte v obci Zuberec. Ubytovali sa v penzióne U Michala, ktorý patrí medzi TOP 10 agroturistických zariadení na Slovensku.

(Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny)

 

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down