01.07.2011 | 08:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Podpory na VDJ sa už vyplácajú

Poľnohospodári dostanú podpory na veľké dobytčie jednotky o mesiac skôr ako vlani.

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR už začalo s vyplácaním podpôr na tzv. veľké dobytčie jednotky (VDJ). Oproti minulému roku sa podpory začínajú vyplácať vo viac ako mesačnom predstihu. V roku 2010 pristúpila Pôdohospodárska platobná agentúra (PPA) k schvaľovaniu platieb a vydávaniu rozhodnutí o podporách na VDJ 5. augusta 2010.
V tomto roku PPA začala už 24. júna so schvaľovaním platieb a s vydávaním rozhodnutí o podporách na VDJ. Platobná agentúra zatiaľ schválila a vydala 3203 rozhodnutí o platbe a suma, ktorá je na tieto platby určená, predstavuje 48 069 713 eur. Počet nevydaných rozhodnutí o platbe, teda počet neschválených platieb, predstavuje 27 v sume 186 450 eur. K 30. júnu bolo na účty poľnohospodárov zaslaných 2 088 platieb v celkovej sume 43 015 835 eur.
Vydané rozhodnutia sa od 27.6.2011 distribuujú prostredníctvom regionálnych pracovísk PPA jednotlivým žiadateľom. Žiadatelia si preberajú rozhodnutia osobne na regionálnych pracoviskách PPA v mieste podania svojej žiadosti, časti žiadateľov budú rozhodnutia zaslané poštou.
Ak žiadateľ súhlasí s výrokom rozhodnutia, čiže s výškou schválenej platby, môže sa vzdať práva na odvolanie, čím rozhodnutie nadobudne právoplatnosť a PPA môže pristúpiť k realizácii platby, zahrnutej v rozhodnutí.
Informoval o tom tajomník odboru komunikácie s médiami MPRV SR Juraj Kadáš.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down