18.04.2013 | 10:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Poistenie eliminuje riziká

Aj tohtoročný vývoj počasia potvrdil, že klimatické zmeny sú tvrdou realitou. Poľnohospodári teda musia hľadať možnosti, ako sa s extrémnymi prejavmi počasia vysporiadať. Jedným zo spôsobov, ako sa dá účinne a bezpečne reagovať na tieto problémy, je poisťovanie rizík v poľnohospodárskej výrobe.

Slovenskí poľnohospodári si môžu poistiť svoju produkciu v troch komerčných poisťovniach, z toho jedna – Agra poisťovňa – je špecializovaným poisťovateľom pre poľnohospodárstvo. A práve táto špecializovaná poisťovňa, so sídlom v Rakúsko a pobočkami v ČR, SR, Maďarsku a Slovinsku, ponúka prvovýrobcom jednu z najširších paliet poistných produktov v celej Európe.
„Kým napríklad v Nemecku sa roľníci môžu poistiť len proti ľadovcu a mrazu, u nás, okrem týchto dvoch rizík, aj proti zaplaveniu a naplaveniu, poškodeniu vetrom a víchricou, suchu pri vzchádzaní, ako aj proti požerkom slimákov. Ponúkame tiež poistné produkty pre špeciálne plodiny a od 1. januára tohto roku i poistenie hospodárskych zvierat,“ uviedol Dalibor Bán, riaditeľ organizačnej zložky Agra poisťovne na Slovensku.
Nespornou výhodou poistenia je to, že členské štáty EÚ môžu poskytovať dotácie na platby poistného, keďže tento druh štátnej pomoci má oporu v právnom základe EÚ.
Viac sa dočítate v 16. čísle Roľníckych novín

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down