18.11.2013 | 03:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Pokračujú v cielených kontrolách

Pracovníci regionálneho úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Bratislave naďalej pokračujú v mimoriadnych cielených kontrolách, zameraných na výskyt mrazených solených filiet z kuracích pŕs z Brazílie v zariadeniach spoločného stravovania.

BRATISLAVA. Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) získal 8. novembra výstražné oznámenie z Českej republiky, že v mrazených solených filetoch z kuracích pŕs z Brazílie prekročila prítomnosť doxycyclínu maximálnu povolenú hladinu pre rezíduá.

Regionálna veterinárna a potravinová správa (RVPS) Bratislava-mesto na základe tohto oznámenia skontrolovala prevádzku spoločnosti Market centrum v Bratislave. Zistila, že predmetný výrobok s minimálnou trvanlivosťou do 13. januára 2015 bol distribuovaný aj do zariadení spoločného stravovania v Bratislavskom kraji.

Pracovníci RÚVZ spravili kontroly u odberateľov predmetného výrobku, ako aj v iných zariadeniach spoločného stravovania, vrátane jedného školského v Bratislavskom kraji.

Z deviatich kontrol vyplynulo, že v zariadeniach spoločného stravovania sa už výrobok nenachádzal, alebo bol už vrátený dodávateľovi. V štyroch prevádzkach bol výrobok v čase kontroly už spotrebovaný.

RVPS Prievidza zase zistila, že z veľkoskladu v Nitrianskom Pravne sa tento výrobok dostal aj do ďalších zariadení v rámci Slovenska.

Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Bratislave na tomto základe vykonal 15. novembra ďalšie štyri kontroly u odberateľov. V tom čase sa však v predmetných prevádzkach nachádzali len kuracie prsia s iným dátumom minimálnej trvanlivosti.

TASR o tom informoval Otakar Fitz, regionálny hygienik RÚVZ v Bratislave.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down