24.11.2010 | 08:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Pokrok

Nedávno som mal možnosť zúčastniť sa na jednej z najväčších svetových výstav v oblasti živočíšnej výroby - EuroTier 2010.

Nedávno som mal možnosť zúčastniť sa na jednej z najväčších svetových výstav v oblasti živočíšnej výroby - EuroTier 2010. Rekordy v podobe účasti, či pompéznosť sprievodných akcií nepochybne k takémuto podujatiu patria.
Kdesi v podvedomí však vo mne driemala myšlienka, vďaka ktorej som si v  pravidelných intervaloch vybavoval krízu, ktorá bola skloňovaná všade, no najmä v sektore živočíšnej výroby.
Tento myšlienkový kontrast sa však pomerne rýchlo rozplynul. Slovo kríza už totiž vystavovatelia príliš nespomínali. Práve naopak, predstavy do budúcnosti boli na každom kroku zdobené samým optimizmom.
Akúsi chiméru jednoznačnosti vo mne umocňovala hlavne atmosféra. Stačilo sa prejsť po výstavnej ploche, kde boli neklamné dôkazy expandujúceho vývoja techniky. Snaha o neustále zvyšovanie komfortu pri práci, v kombinácii s dôrazom na ekonomiku, efektivitu či ochranu životného prostredia idú ruka v ruke s pokrokom doby.
Novinky niekedy síce predbiehajú skutočné možnosti, ale na druhej strane slúžia ako inšpirácia, prehlbujúca akúsi „nevyčerpateľnú“ studňu nápadov a nových myšlienok, zabraňujúcich akejkoľvek forme stagnácie.
MAREK
MODRÁČEK

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down