13.08.2018 | 12:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Pokrokové technológie ochrany s ponukou noviniek

K tradičným vystavovateľom Celoslovenských dní poľa patrí spoločnosť Syngenta Slovakia s.r.o., ktorá každoročne predstavuje ucelené technológie ochrany poľných plodín vrátene nových prípravkov, ďalej osvedčené a nové odrody repky, slnečnice a kukurice a technológiu pestovania hybridného jačmeňa – HyvidoTM.

CDP 2018

"Spoločnosť Syngenta na Celoslovenských dňoch poľa pravidelne predstavuje komplexné riešenia v technológii pestovania obilnín, kukurice, slnečnice a repky, taktiež špeciálnych plodín, postavené na ucelenom portfóliu prípravkov vrátane moridiel, taktiež predstavujeme nosné odrody a prípravky spoločnosti,“ uviedol Ing. Ivan Fabián, zástupca spoločnosti Syngenta a dodal: "Tým, že sme spoločnosťou, ktorá priamo šľachtí a ponúka výsledky svojej práce na trh znamená, že jej vstup do technológií začína už osivom. Našimi riešeniami dokážeme pokryť potreby každého farmára od sejby až po zber."

Novinky v segmentoch slnečnice, kukurice a repky

Ponuku hybridov slnečnice technológie Clearfield Plus obohatili dve novinky - SY Bacardi, ktorá vďaka rýchlemu počiatočnému rastu dosahuje nadpriemerné úrody aj v arídnych podmienkach a SY Gracia s vyšším obsahom kyseliny olejovej, vyniká vysokým úrodovým potenciálom, stabilitou v nepriaznivých podmienkach a tiež výborným zdravotným stavom. Segment kukuríc obohatil nový hybrid SY Triade, ktorý sa už pestuje na slovenských poliach.

Zo segmentu repiek Ing. I. Fabián vyzdvihol novinku SY Iowa, ktorá je pokračovateľom hybridov z nového šľachtenia, akým je v minulom roku uvedený hybrid SY Florida. Tieto dva nové hybridy doplnia v portfóliu osvedčené SY Harnas a SY Cassidy. Portfólio repiek uzatvára líniová odroda Vapiano, ktorá podobne ako SY Harnas, vyniká suchovzdornosťou a v dobrých podmienkach dokáže úrodou konkurovať niektorým hybridom. Perličkou v ponuke je SY Alibaba - novinka tolerantná proti nádorovitosti hlúbovín. Je určená na polia, kde sa uvedená choroba vyskytla a nie je tu už možné pestovať netolerantné odrody. V prípade noviniek z hľadiska ich genetickej výbavy, okrem odolnosti proti pukaniu šešúľ, disponujú odolnosťou proti fóme a nesú gén Rlm7.

Účinne v ošetrovaní obilnín

„Každoročne tu na CDP predstavujeme ucelenú technológiu ošetrenia pšenice, kde hlavnou novinkou  je prípravok Elatus® Era – jeden z najúčinnejších fungicídov do obilnín. Obsahuje novú účinnú látku Solatenol - jednu z najúčinnejších zo skupiny SDHI inhibítorov, pričom už máme prvé mimoriadne pozitívne ohlasy z praxe, najmä z pohľadu pôsobenia proti listovým chorobám po dobu 3 až 4 týždne,“ uviedol Ing. I. Fabián.

Viac sa dočítate v Roľníckych novinách.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down