06.12.2021 | 07:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Poľnohospodári a potravinári venujú zdravotníkom mikulášske balíčky

Slovenskí poľnohospodári a potravinári venujú počas mikulášskeho týždňa mikulášske balíčky pre zdravotníckych pracovníkov.

BRATISLAVA. Uviedla to hovorkyňa Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory (SPPK) Jana Holéciová.
Aj takýmto spôsobom sa im podľa nej chcú poďakovať za to, že liečia, zachraňujú životy a snažia sa s vypätím posledných síl v mimoriadne kritickej situácii zabezpečovať zdravotnú starostlivosť v nemocniciach. Súčasťou projektu je aj výzva pre výrobcov potravín na darovanie krvi.
Spresnila, že na darovaní potravín sa zúčastnia poľnohospodári a potravinári vo vybraných regiónoch Slovenska. A to napríklad v okresoch Levice, Bratislava, Trnava, Banská Bystrica a Brezno alebo Rimavská Sobota. V Leviciach počas Mikuláša prinesú tamojší poľnohospodári a potravinári čokoládové a mliečne balíčky pre zamestnancov covidového oddelenia a vakcinačného centra Nemocnice Agel Levice. Ďalšie balíčky pôjdu pre zamestnancov mobilných odberových miest v Leviciach, Šahách a Želiezovciach.
"Takáto forma poďakovania je to najmenej, čo môžeme pre lekárov a zdravotné sestry v tejto kritickej situácii urobiť. To, že sme dnes zdraví, už zajtra platiť nemusí," povedal predseda Regionálnej poľnohospodárskej a potravinárskej komory v Leviciach Milan Halmeš.
Okrem Levíc majú podľa Holéciovej poľnohospodári a potravinári v ďalších mestách pre lekárov a sestričky pripravené napríklad prepravky so slovenským ovocím a zeleninou či medom. V okrese Banská Bystrica a Brezno im počas mikulášskeho týždňa prinesú mliečne výrobky, ale aj čerstvé mlieko vo fľašiach z regionálnych mliečnych automatov.

/tasr/

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down