11.05.2022 | 09:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Poľnohospodári môžu o investície žiadať do konca júna

      Bratislava 11. mája (TASR) – Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR informuje všetkých poľnohospodárov, že podávanie žiadostí v rámci výzvy č. 52/PRV/2022 na podopatrenie "4.1 Podpora na investície do poľnohospodárskych podnikov" je predĺžené do 30. 6. 2022. Poľnohospodári môžu v rámci tejto výzvy vyčerpať sumu 110 miliónov EUR. Bližšie informácie sú zverejnené na webe Pôdohospodárskej platobnej agentúry (PPA).


      Čerpanie finančných prostriedkov z výzvy bude možné na investície do výstavby, rekonštrukcie, či modernizácie objektov, taktiež na obstaranie technologického vybavenia vrátane strojov a náradia. Investície taktiež môžu smerovať do zlepšenia odbytu a zníženia záťaže na životné prostredie.
      PPA začne vyplácanie platieb už v tomto roku a pokračovať bude maximálne do konca programového obdobia. K výzve sú pripravené aj katalógy cien, proces obstarávania bude realizovaný elektronicky aplikáciou JOSEPHINE. Pôvodne bol termín na prihlasovanie určený do 31. 5. 2022, termín sa teda predlžuje o jeden mesiac t. j. do 30. 6. 2022. Bližšie informácie sú na webe: https://www.apa.sk/

      TASR o tom informovali z odboru komunikácie MPRV SR.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down