02.08.2023 | 12:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Poľnohospodárske družstvo Uhrovec plánuje vybudovať vlastnú mliekareň

        Uhrovec 2. augusta (TASR) - Poľnohospodárske družstvo (PD) Uhrovec plánuje vybudovať vlastnú mliekareň. Investovať chce i do nákupu kontajnerového bitúnku na spracovanie mäsa. Vyplýva to z oznámenia o zmene, ktoré predložilo orgánom na posudzovanie vplyvov na životné prostredie.


        Mliekareň a bitúnok plánuje družstvo zrealizovať v priestoroch farmy v Uhrovci (okres Bánovce nad Bebravou) v rámci projektu zavedenie inovatívnych technológií a ekologizácia výroby a logistiky - stavebné úpravy a prístavba sýpky na mliekareň a syráreň a farmárske spracovanie mäsa, uviedlo v oznámení.
        Investor plánuje vybudovať mliekareň s kapacitou 4000 litrov mlieka za deň z vlastnej produkcie, v kontajnerovom bitúnku s priestorom na rozrábanie mäsa plánuje spracovávať 30 kusov veľkej dobytčej jednotky za týždeň. Súčasťou farmy v Uhrovci je aj chov dojníc s maximálnou kapacitou 419 kusov, tiež dojáreň a mliečnica. "Architektonické a stavebno-technické riešenie nadväzuje na existujúcu zástavbu na farme, pričom na vybudovanie novej mliekarne sa využije existujúci sklad obilia - sýpka, ktorá sa rozšíri o jednopodlažnú prístavbu," priblížilo družstvo. V mliekarni a syrárni plánuje produkovať vlastné mliečne výrobky s využitím kapacít chovu hospodárskych zvierat na farme na úrovni 6420 kilogramov za deň.
        Realizáciu zámeru investor odôvodnil zvýšeným dopytom po kvalitných výrobkoch z mlieka a mäsa. Náklady v oznámení neuviedol.
        PD Uhrovec sa zameriava na živočíšnu a rastlinnú výrobu, je súčasťou agrárnej skupiny Agravital. Prevádzkuje tri dvory - Farma Uhrovec, Farma Žitná-Radiša a Salaš Závada pod Čiernym vrchom, ktorý sa nachádza v Kšinnej.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down