06.12.2022 | 07:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Polovica platieb za sucho a priame platby sú už na účtoch žiadateľov

      Bratislava 6. decembra (TASR) - Pôdohospodárska platobná agentúra (PPA) posiela na účty poľnohospodárov ďalšie peniaze. Polovicu platieb na sucho 2022 a prvé priame platby už poslala, pričom to predstavuje sumu vyše 20 miliónov eur na kompenzáciu dôsledkov tohtoročného sucha a 130 miliónov eur v rámci priamych platieb.


      Ako ďalej informovala PPA, chovatelia väčšiny hospodárskych zvierat nebudú musieť čakať na kompenzáciu sucha niekoľko rokov, ako tomu bolo v minulosti, ale vyše 41 miliónov eur vyplatí agentúra ešte tento rok. Polovicu z tejto sumy už PPA zaslala oprávneným žiadateľom na účty.
      V súčasnosti podľa PPA dostávajú poľnohospodári aj zmluvy na štátnu pomoc pre potravinárov. Po ich podpise im PPA začne posielať peniaze i z tejto pomoci tak, aby aj tieto dostali ešte do konca roka 2022. V tomto prípade ide o 309 žiadostí z celkového počtu 311, ktoré predstavujú hodnotu takmer 35,5 milióna eur. Keďže alokácia na túto výzvu je 10 miliónov eur, každá žiadosť, vyhodnotená ako úspešná, bude krátená o príslušný koeficient.  
      "PPA každý deň dokazuje, že je plnohodnotná a fungujúca banková inštitúcia pre poľnohospodárov. Po úspešnom vyplatení výnimočnej pomoci, zelenej nafty a poistného pokračujeme v rýchlom tempe zasielania peňazí na účty žiadateľov aj v ostatných podporách a platbách. Som presvedčený, že efekt takto rýchlo poskytnutých peňazí poľnohospodárom sa naplno prejaví už v budúcich mesiacoch vo výsledkoch ich činností," dodal generálny riaditeľ PPA Jozef Kiss.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down