06.03.2019 | 06:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Poľské potraviny sú bezpečné, tvrdí minister J. Ardanowski

Poľsko sa stalo jedným z najväčších producentov hydiny na svete. Vyváža viac ako polovicu svojich výrobkov z hydiny a 30 až 40 % mlieka a mliečnych výrobkov. Uviedol to minister poľnohospodárstva Jan Ardanowski pre stredajšie vydanie denníka Gazeta Polska, z ktorého citovala agentúra PAP.

VARŠAVA. "Vďaka svojej kvalite a cene si Česi radi kupujú poľské potraviny. Česká republika sa dlho snažila zvýšiť vlastnú poľnohospodársku produkciu. Možno preto sa snaží vytlačiť nás z trhu," povedal Ardanowski a poukázal na fakt, že majiteľom jedných z najväčších potravinárskych firiem v Českej republike je tamojší premiér.
Na otázku, či potraviny vyrobené v Poľsku sú bezpečné a vysoko kvalitné, minister uviedol, že ide o dve odlišné veci. Podľa jeho názoru spotrebitelia si zaplatia viac za kvalitu, ale niekedy ochota generovať dodatočný zisk spôsobuje, že niektorí výrobcovia používajú rôzne náhrady.
Pokiaľ ide o plánované kontroly poľského mäsa zo strany Čechov, ako aj možnosť úplného zákazu dovozu mäsa, Ardanowski zdôraznil, že Česi chcú zvýšiť vlastnú poľnohospodársku produkciu, a to môže mať vplyv na snahy vytlačiť Poliakov z trhu.
"Snažím sa poskytnúť rozhovory českým médiám a vysvetliť im, že poľské jedlo je bezpečné, ale ako vidíte, môžem urobiť len málo," poznamenal Ardanowski.

/tasr/

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down