14.01.2011 | 12:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Pomáhajú ochraňovať obce pred povodňami

Vďaka protipovodňovému príspevku si našlo prácu 257 nezamestnaných.

Obce a mestá vytvorili vďaka protipovodňovému príspevku doposiaľ 257 pracovných miest. Ako ďalej uviedla TASR, túto formu podpory zatiaľ využilo 21 samospráv postihnutých povodňami, pričom najviac osôb si našlo prácu v Banskobystrickom, Nitrianskom a Košickom kraji.
Podľa rezortu práce sa o príspevok uchádzajú aj ďalšie mestá a obce, ktoré v najbližších dňoch vytvoria pracovné miesta pre ďalšiu stovku nezamestnaných.
Možnosť žiadať o protipovodňový príspevok zaviedol rezort práce novelou zákona o službách zamestnanosti v septembri minulého roka. Cieľom je podporiť zamestnávanie ľudí evidovaných na úrade práce a zároveň pomôcť obciam a mestám odstrániť škody po povodniach a realizovať opatrenia na ochranu pred povodňami.
Príspevok pokryje obciam až 95 percent nákladov z celkovej ceny práce zamestnaného človeka, maximálne však do výšky dvojnásobku životného minima. Príspevok sa poskytuje najviac počas šiestich kalendárnych mesiacov.
Z údajov prieskumu Slovenského vodohospodárskeho podniku (SVP) vyplynulo, že opatrenia na ochranu pred povodňami na vodných tokoch treba realizovať v územnom obvode asi 352 obcí. Na tento účel SVP predpokladá potrebu vytvorenia do 1000 pracovných miest.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down