10.07.2012 | 03:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Pomoc

Kým prevádzkovatelia kúpalísk či výrobcovia piva sa radujú, poľnohospodárom do smiechu príliš nie je. Extrémne teploty a najmä dlhotrvajúce sucho ich totiž obrali, respektíve oberú, o veľkú časť tohtoročnej úrody. A podobné správy prichádzajú aj zo Spojených štátov, z Ruska, Ukrajiny či
z Maďarska.

Vyvstáva tak otázka, a tá padla i na pondelkovom žatevnom výjazde predsedu vlády a ministra pôdohospodárstva, ako môže vláda pomôcť postihnutým poľnohospodárom. Z vyjadrení premiéra a ministra možno usúdiť, že nejakej formy pomoci by sa roľníci dočkať mohli. Nakoľko tá pomoc bude účinná sa ukáže neskôr, ale oceniť treba už aj to, že predstavitelia vlády vôbec prejavili ochotu pomôcť. Nie vždy to totiž u nás býva pravidlom.
Aj tento rok však opäť ukazuje hlavne na to, že problémy poľnohospodárstva vyplývajúce zo zmeny klímy, treba riešiť systémovo. A hoci sa o tom hovorí už veľmi dlho, stále zostáva len pri rečiach. Vláda by teda roľníkom najviac pomohla tým, keby tieto slová čo najskôr premenila na skutky. Preto aj poľnohospodári by mali nástojiť najmä na tom, aby im vláda nedávala ryby, ale udicu.
ROMAN LETTRICH

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down