17.05.2013 | 10:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Pomocné prípravky v ochrane rastlín

Pomocné prípravky v ochrane rastlín dostanú podmienky ich používania, uvádzania na trh či skúšania ich účinnosti. Zavádza ich vládny návrh zákona o pomocných prípravkoch v ochrane rastlín, ktorý oslanci Národnej rady SR poslali v piatok do druhého čítania.

Cieľom nového zákona je podľa predkladateľa – Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR - zabezpečiť uvádzanie týchto prípravkov na trh a ich používanie v súlade so zásadami obozretnosti a prevencie pri ochrane zdravia ľudí, zvierat a tiež životného prostredia.
Opozícia však predkladaný materiál počas rozpravy ostro kritizovala. Podľa poslanca za SaS Ľubomíra Galka prinesie zhoršenie podnikateľského prostredia a bude likvidovať domácich poľnohospodárov a prvovýrobcov. Zavádza totiž do praxe autorizáciu prípravkov, ktoré sa v iných krajinách autorizovať nemusia. Domácim výrobcom tak podľa poslanca stúpnu náklady, čím sa znevýhodnia v konkurencii ostatných krajín. Napríklad za autorizáciu budú poľnohospodári podľa Galka platiť 33 eur. (tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down