09.06.2021 | 09:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ponúkame novému vedeniu MPRV svoj odborný potenciál na naplnenie úloh

Potravinárska komora Slovenska (PKS) ponúka novému vedeniu Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR svoj odborný potenciál na naplnenie najdôležitejších úloh. Uviedla to Jana Venhartová, riaditeľka PKS, v súvislosti s utorkovým (8. 6.) menovaním Samuela Vlčana za ministra pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR.

BRATISLAVA. Jednou z najdôležitejších úloh nového ministra bude podľa nej nastavenie Strategického plánu Slovenskej republiky k budúcej Spoločnej poľnohospodárskej politike EÚ tak, aby podporila predovšetkým zvýšenie produkčných schopností slovenského poľnohospodárstva a potravinárstva a ich konkurencieschopnosť v európskom prostredí.
Dodala, že rovnako dôležité bude aj dotiahnuť prípravu strategických rezortných dokumentov, najmä koncepciu rozvoja poľnohospodárstva do roku 2035, výzvu pre spracovateľské podniky, zabezpečiť akreditáciu Pôdohospodárskej platobnej agentúry, personálne stabilizovať kľúčové rezortné inštitúcie, ale aj naplniť ďalšie úlohy na dosiahnutie potravinovej bezpečnosti Slovenska z Programového vyhlásenia vlády SR.

/tasr/

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down