14.10.2013 | 02:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Portál úradných potravinových kontrol v novom šate

Webu potravinových kontrol Štátnej veterinárnej a potravinovej správy (ŠVPS) SR pribudlo prehľadnejšie vyhľadávanie a fotografie. Každý záujemca sa môže odteraz presvedčiť na vlastné oči, aké pochybenia a nedostatky boli na jednotlivých prevádzkach počas kontroly zistené.

BRATISLAVA. "Cieľom novej verzie portálu úradných kontrol je integrovať doň všetky dôležité informácie, ktoré jednak zviditeľnia konkrétnu činnosť inšpektorov potravinového dozoru a poskytnú tiež širokú škálu zákonmi povolených informácií o právnych subjektoch a ich jednotlivých prevádzkach," uviedol riaditeľ ŠVPS SR Jozef Bíreš.

Portál tvoria štyri základné zložky. V interaktívnej mapovej a tabuľkovej časti sa graficky a textovo zobrazujú informácie o vykonaných kontrolách a nedostatkoch, ktoré si dokáže užívateľ vyšpecifikovať pomocou novinky filtra s možnosťami výberu typu kontroly, dokumentácie, kraja, okresu, obce, právnej subjektivity ba aj samotnej prevádzky. V časti správne konania sú v prehľadnej tabuľke zverejnené právoplatné rozhodnutia úradnej kontroly potravín. Možnosti zobrazenia vyberá podľa zvolených kritérií užívateľ.

Portálu pribudla záložka správ o úradnej kontrole, ktoré každý mesiac vydáva ŠVPS SR a sú v nich podrobné štatistiky o vykonaných úradných kontrolách v zvolenom období. Ďalšou novinkou je výstražný systém pre potraviny. Zobrazuje všetky výstražné a informačné oznámenia v zmysle nariadenia Európskej komisie č. 178/2002, ktoré stanovuje hlavné princípy a požiadavky potravinového práva.

Informáciu TASR poskytla hovorkyňa MPRV SR Zuzana Gulová.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down