17.09.2019 | 11:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Portfólio firmy rozšírili o kanadské traktory

Firma Komagrartechnik predstavila počas výstavy Agrokomplex 2019 ťažiskové stroje zo svojho portfólia. Nesmeli tak chýbať kombajny Rostselmash, no najväčšia pozornosť sa upriamovala na nový prírastok v ponuke firmy z Marcelovej, ktorou sú kanadské traktory VERSATILE. Jeden z týchto vystavených exponátov dokonca získal ocenenie Zlatý kosák 2019 za nezvyčajné technologické riešenie. Viac si o ňom povieme v nasledujúcich riadkoch.

Obilné kombajny Rostselmash Nova 330, či Torum 765 patria medzi stálice firmy Komagrartechnik, a tak sme tieto stroje mali možnosť vidieť aj na nitrianskom Agrokomplexe. Firme sa podarilo v posledných rokoch dostať túto ruskú značku opätovne do povedomia slovenských a českých poľnohospodárov a darí sa jej v predaji týchto strojov i naďalej.

Obilný kombajn TORUM 765 ponúka zaujímavý pomer výkon/cena. Jedná sa o výkonný axiálny kombajn, ktorý dokáže vymlátiť 45 t pšenice za jednu hodinu. Nezaostáva ani kvalitou výmlatu, ktorá je na vysokej úrovni. Axiálny rotor kombajnu má priemer 762 mm a  dĺžku 3 200 mm. Celková plocha sít tvorí 5,2 m2. Všetka zberaná hmota následne putuje do zásobníku s objemom 12 000 l, ktorý je následne vyprázdňovaný závitovkou s rýchlosťou vyprázdňovania 105 l.s-1. V kombajne nájdeme systém elektronického nastavovania sít, ako aj drviča slamy. O pohomn stroja sa stará šesťvalcový motor Cummins QSX 12 s výkonom 382 kW (520 k).

Obilný kombajn NOVA 330 je naopak vstupným modelom pre menších poľnohospodárov. Na tých čakala na výstave Agrokomplex i zaujímavá zľava vo forme šrotovného na starý kombajn. Ruskí inžinieri umiestnili do vnútra tohto stroja motor Cummins s objemom 4,5 l a výkonom 130 kW (175 koní), ktorý sa stará o dostatočný výkon pre bezproblémový zber plodín so žacou lištou Power Stream s pracovným záberom od 4,0 do 6,0 m. Mláťací bubon s priemerom 600 mm, dĺžkou 1 185 mm a celková separačná plocha dosahuje 0,93 m2. Rostselmash Nova 330 disponuje zásobníkom na zrno s objemom 4 500 l. O vysýpanie sa následne postará vyprázdňovacia závitovka, ktorá dokáže zásobník na zrno „vyložiť“ za necelé dve minúty s rýchlosťou 50 l.s-1.

Nováčik v portfóliu

Každá firma z času na čas chce uviesť na trh nejakú novinku. U firmy Komagrartechnik je to prírastok vo forme zastúpenia kanadského výrobcu traktorov Versatile. Na otázku, ako sa podarilo firme prebrať zastúpenie tohto výrobcu pre slovenskú republiku odpovedá produktový manažér spoločnosti, László Szilárd nasledovne: „V rokoch 2017, 2018 a 2019 sa naša firma Komagrartechnik presadila v predaji kombajnov Rostselmash na Slovenskom trhu. Podarilo sa nám umiestniť k zákazníkom pomerne veľký počet obilných kombajnov. Aj na základe týchto dobrých výsledkov sme dostali v roku 2019 zastúpenie značky Versatile.“ Výrobca, ktorý patril v sedemdesiatych rokoch medzi svetovú špičku, čo sa týka predaja traktorov s pohonom všetkých kolies totiž patrí od roku 2007 pod ruskú firmu Rostselmash.

Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down