04.12.2018 | 07:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Posilnili neskorý segment kukurice

K tradičným vystavovateľom na Dni poľa kukurice v Seliciach patrí spoločnosť Syngenta. Aj v tomto roku priniesla viaceré perspektívne materiály, pri ktorých pestovatelia ocenia nielen poskytovanie nadpriemerných úrod, ale aj prispôsobivosť k meniacim sa podmienkam prostredia.

Spoločnosť Syngenta predstavila v pokuse 6 hybridov kukurice s FAO 270 až 600. Jej zástupca Ing. Ivan Fabián vyzdvihol ako najzaujímavejšie dve minuloročné novinky - SY Triade (FAO 430) a SY Helium (FAO 600): „V tomto roku si ich už vyskúšali viacerí pestovatelia, ktorí ocenili nielen veľmi dobré úrody, ale aj prispôsobivosť k podmienkam prostredia.“

SY Triade je univerzálne využiteľným hybridom na zrno a siláž s technológiou PowerCell®. Jej základnou vlastnosťou je geneticky podmienená vysoká stráviteľnosť vlákniny, čo je zásadné pre nadpriemernú produkciu mlieka a bioplynu. SY Helium je vzhľadom na suchovzdornosť vychádzajúcu z podstaty technológie Artesian®, pestovaný najmä v južnej Európe. Podľa I. Fabiána je to mimoriadne výkonný hybrid s univerzálnym využitím na zrno a siláž, prípadne na CCM. Disponuje silným stay-greenom. Napriek dlhšej vegetačnej dobe dozrieva na úrovni hybridov FAO 550.  „Presvedčili v pokusoch aj v praxi ako v úrodách zrna, tak zelenej hmoty. Považujeme ich za materiály, ktoré posúvajú kvalitu nášho portfólia dopredu,“ dodal k novinkám I. Fabián.

Na záver poinformoval o ďalšom rozšírení portfólia absolútne novými zrnovými hybridmi technológie Artesian®. Sú nimi SY Orpheus (FAO 380), SY Premeo (FAO 400) a SY Carioca (FAO 460). Postavené sú na novej genetike spoločnosti a podľa jej zástupcu predstavujú výrazný pokrok vo výške a stabilite úrod. Výrazne posilnia skupinu neskorých zrnových hybridov FAO 380 až 460.Všetky budú k dispozícii už pre predaj na jar 2019.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down