06.02.2013 | 01:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Poslanci o reforme SPP

Poľnohospodári na Slovensku majú mať rovnaké podmienky ako okolité štáty.

Podľa poslanca vládneho Smeru-SD Mariana Záhumenského by malo Slovensko teraz najmä bojovať za to, aby slovenskí poľnohospodári dostali rovnaké podmienky ako poľnohospodári v okolitých štátoch. Poslanec to uviedol v súvislosti s vyjednávaním o dotáciách z EÚ na roky 2014 až 2020.
„Pre slovenských poľnohospodárov je kľúčové, aby boli podmienky vyvážené najmä s okolitými štátmi," uviedol M. Záhumenský v rozprave k Správe o reforme Spoločnej poľnohospodárskej politiky. Tú v stredu predložil do Národnej rady SR minister pôdohospodárstva Ľubomír Jahnátek.
Podľa M. Záhumenského tak ani nie je kľúčová suma, ktorú Slovensko dostane z EÚ, ale to, aby boli podmienky porovnateľné s okolitými štátmi. Aby boli slovenskí roľníci konkurencieschopní s poľnohospodármi zo susedných štátov.
Peter Osuský zo SaS si však myslí, že biedou nie je to, že sú dotácie pre poľnohospodárov nízke. „Bieda je to, že vôbec existujú. Mali by zaniknúť naraz a v celej Európe," vyhlásil P. Osuský.
Podľa Zsolta Simona (Most-Híd) je problémom to, že sa pre slovenských poľnohospodárov vybojovali zlé podmienky ešte pri vstupe Slovenska do EÚ. To isté tvrdí aj M. Záhumenský, poslanci sa však nedokázali zhodnúť na tom, koho je to vina. (tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down