12.02.2019 | 09:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Postrekovač Horsch pre malých farmárov

Po predstavení nosných modelov ťahaných postrekovačov Horsch Leeb LT a GS si pripravila východonemecká firma základný rad postrekovačov AX vhodný pre menších farmárov. Osloviť bude chcieť najmä cenovou dostupnosťou a jednoduchým, avšak stále spoľahlivým riešením. Napriek tomu nájdeme v postrekovači stále kvalitné komponenty svetových výrobcov.

Cieľovou skupinou nového postrekovača Leeb budú najmä menší farmári. Z tohto dôvodu sa bude ponúkať jedine vo vyhotovení s polyetylénovou postrekovou nádržou s objemom 3 800 l, ktorú bude dopĺňať nádrž na čistú vodu s objemom 500 l. Samotný postrekovač prešiel viacerými zmenami a jednou z tých viditeľných je upustenie od otočnej nápravy. Podvozok postrekovača je pevne spojený s rámom a otočné oje, ktorým je postrekovač vybavený umožňuje agregáciu do horného i spodného závesu. Šetrenie nastalo i v oblasti odpruženia nápravy. Tu už nebude možné vybrať si na želanie odpruženú nápravu. I z tohto dôvodu prešli postrekové ramená výrazným odľahčením, aby sa zachovala ich stabilita, ale zároveň i pevná konštrukcia.

Postrekovacie ramená

Zákazníci budú mať k dispozícii celkom slušný pracovný záber stroja, ktorý začína na štandardných 18 m a v najvyššej verzii dosahuje celých 30 m. Postrekovače Leeb sú známe najmä dobrým udržiavaním nastavenej výšky postrekových ramien. O automatickú zmenu okamžitej výšky sa stará systém BoomControl, ktorý za pomoci ultrazvukových senzorov meria výšku jednotlivých sekcií nad povrchom ošetrovanej plochy (porastom, či polom). Navádzanie ramien funguje spoľahlivo i pri výške 50 cm nad povrchom poľa/porastu a nižšej a to i pri pracovnej rýchlosti 15 km/h. Systém BoomControl teda jednoznačne uľahčuje prácu obsluhy, ktorá sa nemusí sústrediť na korekciu postrekových ramien a namiesto toho môže vykonávať aplikáciu postreku pri vyšších pracovných rýchlostiach a docieliť zároveň vyšších výkonov. Ramená sú rozdelené do piatich až deviatich sekcií (podľa dĺžky postrekových ramien) so vzdialenosťou 50 cm medzi jednotlivými tryskami.

Horsch sa sústredil i na kvalitné prevedenie svojej nádrže. Podobne ako je tomu pri lepšie vybavenom postrekovači Leeb LT je postrekovač vybavený nádržou s hladkými povrchmi, ktoré uľahčujú čistenie a znižujú zachytávanie zvyškov postrekovej kvapaliny. Vonkajšia povrchová úprava je tiež na vysokej úrovni, čo taktiež uľahčí jeho údržbu, ale poteší i oko nejedného poľnohospodára. Postrekovač je ďalej vybavený 35 l nádržou na primiešavanie pesticídov s rázovými tryskami a samozrejme i preplachovou tryskou na čistenie nádob. Okrem toho je tu k dispozícii i oplachová pištoľ pre záverečné vyčistenie.

Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down