28.08.2012 | 03:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Potlesk

Slovensko zažilo týždeň plný agrokomplexu.
Najsamprv sa v stredu,
22. augusta, zišla v Nových Sadoch na výjazdovom zasadaní vláda SR, aby odsúhlasila vopred ohlasovanú pomoc pre poľnohospodárov, ktorí utrpeli škody v dôsledku sucha.

A za to, ale najmä za citlivejší a politicky prezieravý prístup sa jej na následnej tlačovej besede dostalo opakovaného potlesku od funkcionárov SPPK, ktorí sa ako svedkovia či diváci na spomenutom stretnutí takisto zúčastnili. Ešteže netlieskali
novinári...
O necelých 24 hodín na to sa v neďalekej Nitre otvorili brány výstavy Agrokomplex. Aj z tohto podujatia zavanul duch konsenzu a spolupráce. Minister Ľ. Jahnátek k nemu prispel napríklad aj tým, že - tak ako sa na dobrého gazdu patrí - na výstavu pozval všetkých svojich predchodcov.
Nateraz je ťažké presne odhadnúť, nakoľko sa prijaté vládne opatrenia a dobrá atmosféra z ostatnej výstavy pretavia do konkrétnych ekonomických výsledkov. Nateraz musí stačiť, že aktéri, ba možno aj nie celkom zainteresovaní pozorovatelia, si z ostatného diania v agrokomplexe i na Agrokomplexe mohli odniesť aspoň dobrý pocit.
BOHUMIL URBÁNIK

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down