10.12.2020 | 05:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Potravinárska komora Slovenska ocenila najlepšie inovácie v roku 2020

Potravinárska komora Slovenska (PKS) ocenila najlepšie inovácie v roku 2020. Informovala o tom riaditeľka komory Jana Venhartová.

BRATISLAVA. "Sme veľmi radi, že napriek obmedzeniam spôsobeným novým koronavírusom nám bolo doručených opäť veľké množstvo prihlášok zaujímavých inovácií v potravinách. Zároveň sme boli nadšení aj z prihlásených projektov zameraných na trvalú udržateľnosť, pretože ide o novú kategóriu v rámci našej súťaže," povedala Venhartová. Na slovenskom trhu podľa nej máme kvalitné aj inovované potravinové výrobky, ktorými sa ich výrobcovia môžu právom pochváliť.
Priblížila, že do súťaže o Cenu PKS za rok 2020 bolo doručených 83 prihlášok. Komisia zložená z odborníkov v oblasti potravinárstva z akademickej a vedeckej obce spomedzi produktov vyberala tie, ktoré spĺňali všetky náročné podmienky hodnotenia.
Medzi kritériá hodnotenia podľa nej patria spôsob spracovania potraviny s vysokou pridanou hodnotou, netradičná receptúra výrobku, neobvyklý spôsob spracovania vedúci k zlepšeniu úžitkových vlastností potraviny, obohatenie portfólia výrobkom s vylepšeným zložením z hľadiska cukru, tuku, či soli.
Cenu v kategórii Inovatívny výrobok, a zároveň 1. miesto získala spoločnosť SVAMAN , s. r. o., s produktom Myjavský pršut z karé. Kategóriu Reformulácia roka vyhrala spoločnosť Danone so svojím výrobkom Activia Shot biely (Nature). V kategórii Inovácie v rámci potravín na osobitné výživové účely zvíťazila spoločnosť ZDRAVIE Z PECE, s. r. o., s produktom Bezlepkový chlieb. V kategórii Trvalá udržateľnosť dominovala spoločnosť Nestlé Slovensko, s. r. o., ktorá získala 1. miesto za projekt Nestlé Garden Gourmet.
/tasr/

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down