02.04.2013 | 03:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Potraviny

Potraviny hýbu svetom. Je to dobrý biznis, politický nástroj i predmet politiky. Názorne sa to ukázalo v rozhovore, ktoré minister zahraničných vecí Poľskej republiky Radoslaw Sikorski poskytol významným periodikám zo SR, ČR a z Maďarska.

Poľský minister si tému poľských potravín prihral takpovediac sám, aby mohol podčiarknuť, že "poľské potraviny nie sú horšie ako západoeurópske, a my žiadame, aby sa o poľských výrobkoch poskytovali pravdivé informácie".
Radoslaw Sikorski urobil presne to, čo sa od diplomata žiada - aby na medzinárodnom poli do poslednej kvapky krvi a do posledného argumentu obhajoval záujmy svojej krajiny.
Je isté, že nikto rozumný nebude spochybňovať úroveň a kvalitu poľských potravín vo všeobecnosti. Naozaj nie je ťažké stotožniť sa s tvrdením, že Poliaci produkujú aj kvalitné, ba možno aj špičkové top-potraviny.
Háčik je však v tom, čo všetko sa pod názvom "poľské potraviny" ešte donedávna "lifrovalo" trebárs aj na Slovensko. To veru s kvalitou neraz naozaj nemalo veľa spoločného. A nebyť vytrvalých a cielených kontrol a následnej medializácie, zrejme by sa na tom nezmenilo vôbec nič.
BOHUMIL URBÁNIK

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down