Pöttinger inovuje sejací stroj VITASEM

Mechanické, praktické a spoľahlivé - tak možno podľa rakúskeho výrobcu Pöttinger najlepšie charakterizovať najnovšiu generáciu mechanických sejacích strojov VITASEM, ktorá teraz prichádza so svojím faceliftom. 

Pre zabezpečenie najlepšieho vzchádzania osiva pre všetky veľkosti poľnohospodárskych podnikov sú sejacie stroje VITASEM k dispozícii v pracovných záberoch od 2,5 do 4,0 m a je možné ich kombinovať so širokým výberom strojov na prípravu osivového lôžka. Rôzne podmienky špecifické pre danú lokalitu sú pokryté širokou škálou možností vybavenia. Z hľadiska užívateľskej prívetivosti patria tieto stroje do samostatnej triedy.

Osvedčené, všestranné systémy výsevných pätiek zabezpečujú čistú výsevnú drážku pre dokonalé uloženie osiva takmer za všetkých prevádzkových podmienok. Presný viacúčelový dávkovací systém je poháňaný mechanicky (na želanie je k dispozícii elektrický pohon) a zabezpečuje rovnomerné dávkovanie širokej škály semien osiva.

Hlavným zámerom výrobcu, prečo prichádza teraz s faceliftom sejacieho stroja VITASEM, je zvýšenie výkonu a zjednodušenie používania. Zásobníky modelov novej generácie sú až o 25 % väčšie oproti tej predošlej. Vďaka tomu dokážete do zásobníka nasypať omnoho väčšie množstvo veľkozrnných osív a osív s malou HTS-kou. To samozrejme vplýva aj na intervaly plnenia zásobníka a sejací stroj tak dosahuje ešte vyšší výkon.

Bezpečné plnenie

Široký otvor je dimenzovaný na ľahké plnenie veľkými vrecami alebo lopatou nakladača. Široká opora pre vrecia uľahčuje ručné plnenie. Široká plošina navyše poskytuje ergonomické a bezpečné pracovné prostredie.

Maximálne pohodlie

Osvetlenie vo vnútri násypky je k dispozícii v kombinácii so svetlami na stroji, aby bolo plnenie v noci jednoduchšie a predovšetkým bezpečnejšie.

Pöttinger však v rámci zjednodušenia obsluhy prichádza aj s vylepšeným procesom kalibrácie. Dokonalé rozloženie po celom pracovnom zábere je podľa výrobcu zaručené, keďže na záchytné misky sa dá pozerať zboku a okamžite tak odhaliť prípadné chyby pri kalibrácii. Pöttinger navrhol dvojdielne záchytné misky tak, aby sa dali vysunúť do strany. Všetky nastavenia a kalibračný proces sa dajú pohodlne vykonať z ľavej strany stroja, čím sa minimalizuje čas nastavovania.

Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down