28.03.2023 | 10:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Pottinger uľahčuje dopravu s Harvest Assist

Aký užitočný môže byť softvér pre poľnohospodára? Nejasná je odpoveď na túto otázku, keďže nie každý pracovník využíva plný potenciál dostupných aplikácií či programov. PÖTTINGER, špecialista na trávne porasty, sa podľa vyjadrení spoločnosti pri vývoji svojich strojov a digitálnych riešení vždy zameriava na dosiahnutie najlepších pracovných výsledkov a optimalizáciu procesov. 

Harvest Assist od spoločnosti PÖTTINGER  údajne optimalizuje operácie zberu krmovín tým, že berie do úvahy zberaný objem, vzdialenosti medzi poľami a silážnym žľabom a zhutnenie biomasy v silážnom žľabe.

Nová aplikácia rakúskej spoločnosti umožňuje komunikáciu v reálnom čase pomocou existujúceho hardvéru. Aplikácia je dostupná pre iOS a Android a každý člen zberovej linky si môže bezplatne nainštalovať aplikáciu do svojho smartfónu. To poskytuje intuitívny prehľad a priame ovládanie všetkých strojov na zber trvalých trávnych porastov.

Aplikácia uľahčuje pridávanie polí a ich priraďovanie ku každému zo strojov. K dispozícii má byť veľmi jasný prehľad o poliach, na ktorých má byť vykonaný zber, a tiež o ich stave, napr. či už boli zhrabané a skosená krmovina z nich pozbieraná.

Obzvlášť inovatívnym je podľa spoločnosti algoritmus, ktorý vypočítava optimálnu postupnosť zberu. Objem zberu, vzdialenosť medzi každým poľom a skladovacími priestormi a výkon zhutňovania v silážnej jame sú zobrazené na termináli stroja. Obsluha traktora má tak k dispozícii informácie o optimalizovanej postupnosti zberu tak, aby dokázala dopravovať zozbieranú biomasu do silážneho žľabu v pravidelných intervaloch a vyhla sa špičkám dodávky. Vďaka intuitívnemu zobrazeniu jednotlivých polí v aplikácii je tiež pre obsluhy, ktoré daný podnik nepoznajú (napríklad pre službárov), ľahké nájsť každé pole a rýchlo sa vrátiť späť k silážnemu žľabu pomocou integrovaného navigačného systému.

Vlastnosti na prvý pohľad

V aplikácii sa portfólio strojov skladá z samozberacích vozov, zhrabovačov, žacích strojov, obracačov, zhrňovačov a lisov na okrúhle balíky. Každý, kto sa podieľa na jednotlivých fázach procesu, získa prehľad o postupe prác v teréne. Pre každé pole je možné zobraziť aktuálny stav, ktorý ukazuje, či je kosené, obracané, hrabané alebo zberané. Hneď po dokončení každej fázy je obsluhe stroja umožnené zmeniť stav poľa. To poskytuje štruktúrovaný pohľad na to, ktoré polia sú pripravené na ďalšiu fázu. Tieto sú potom indikované vodičovi s ďalším strojom, akonáhle sa zmení stav poľa.

Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down