27.10.2021 | 09:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Pozemkový fond zverejnil prehľad platných a ukončených nájomných zmlúv

Slovenský pozemkový fond (SPF) zverejnil na svojej internetovej stránke prehľad platných a ukončených nájomných zmlúv na poľnohospodárske a nepoľnohospodárske účely.

BRATISLAVA. Informovala o tom Alena Mahutová z odboru komunikácie a špeciálnych činností SPF. Prehľady zmlúv boli podľa nej zverejnené za účelom zvýšenia informovanosti verejnosti a transparentnosti  postupov pri prenájme pozemkov, ktoré spravuje SPF.
Spresnila, že prehľady sú dostupné v podsekciách Platné nájomné zmluvy (https://pozfond.sk/najom/platne[1]najomne-zmluvy/) a Ukončené nájomné zmluvy (https://pozfond.sk/najom/ukoncene-najomne[1]zmluvy/) a je v nich možné vyhľadávanie podľa viacerých kritérií.
Pripomenula, že SPF už od roku 2012 zverejňuje na svojom webovom sídle všetky návrhy zmlúv, ktorých predmetnom je odplatný alebo bezodplatný prevod alebo prenájom majetku v správe pozemkového fondu na iné osoby. Návrhy zmlúv sú zverejňované na internetovej stránke https://pozfond.sk/verejny-pristup-k-informaciam/zmluvy-na-prerokovanie/ minimálne po dobu 14 dní pred ich prerokovaním v Rade fondu, ktorá je najvyšším kontrolným orgánom fondu.
Dodala, že od roku 2021 zverejňuje SPF aj výsledky prerokovania návrhov zmlúv v Rade fondu. Prehľad prerokovaných zmlúv, vrátane výsledku prerokovania, je podľa nej dostupný na  internetovej stránke https://pozfond.sk/verejny-pristup-k-informaciam/prerokovane-zmluvy/

/tasr/

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down