28.10.2021 | 07:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

PPA otvára druhú výzvu na Zelenú naftu 2021

Pôdohospodárska platobná agentúra (PPA) zverejňuje druhú výzvu Zelená nafta 2021. Informovala o tom PPA

BRATISLAVA. Druhá výzva je otvorená od 28. októbra do 5. novembra. Žiadosti podané po tomto termíne nebudú platobnou agentúrou akceptované. Žiadatelia ju nájdu na adrese https://www.apa.sk/zelena-nafta2019.
Žiadosť o poskytnutie štátnej pomoci vo forme úľav na environmentálnych daniach (Zelená nafta 2021) sa predkladá prostredníctvom formulára, ktorý je registrovaným žiadateľom v systéme ITMS2014+ dostupný na webovom odkaze https://www.itms2014.sk/ po prihlásení.
Ide o výzvu na poskytnutie podpory v poľnohospodárstve, potravinárstve, lesnom hospodárstve a rybnom hospodárstve. Cieľom pomoci je podporiť poľnohospodársku prvovýrobu formou vrátenia časti spotrebnej dane z minerálnych olejov.
Podávanie žiadostí prostredníctvom formulára je plne elektronické vrátane povinných príloh. V prípade podávania žiadosti elektronicky musí žiadateľ disponovať kvalifikovaným elektronickým podpisom. Súčasťou zverejnenej výzvy je aj usmernenie na podanie žiadosti vo forme prezentácie, ktoré žiadateľa prevedie jednotlivými krokmi žiadosti. Ak žiadateľ nemá kvalifikovaný elektronický podpis, podáva žiadosť poštou s overenými podpismi na žiadosti, doručí ju na adresu PPA.
Druhá výzva je určená pre žiadateľov, ktorí si v termíne prvej výzvy od 16. augusta do 17. septembra žiadosť nepodali. Vychádza tak v ústrety požiadavke samotných poľnohospodárov, aby si mohli uplatniť štátnu pomoc, ak v prvom termíne podať žiadosť nestihli. V rámci prvej výzvy PPA prijala 2462 žiadostí v celkovej výške 26.067.324,51 eura. Poľnohospodári majú takto šancu vyčerpať celú sumu 30 miliónov eur vyčlenenú na tento účel.

/tasr/

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down