12.03.2015 | 03:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

PPA podporí uskladnenie prebytkov bravčového mäsa

Pôdohospodárska platobná agentúra (PPA) podporí uskladnenie prebytkov bravčového mäsa na Slovensku. Reaguje tak na nariadenie Európskej komisie z 5. marca, ktorým sa majú zmierniť tlaky na trhu s bravčovým mäsom v EÚ spôsobené jednak zavedením embarga na dovoz zo strany Ruska, ako aj zvyšovaním produkcie bravčového mäsa v EÚ.

      BRATISLAVA. "Žiadateľom o podporu môžu byť prevádzkovatelia, ktorí žiadajú o pomoc na súkromné skladovanie, majú sídlo a sú zaregistrovaní na účely platby DPH na území EÚ. Žiadosť predkladajú na adresu platobnej agentúry. Pri podaní žiadosti o uzatvorenie zmluvy je nutné zložiť záruku vo výške 20 % z výšky požadovanej pomoci," informovala TASR hovorkyňa PPA Katarína Belická.
      Zmluvy o súkromnom skladovaní bravčového mäsa budú uzatvorené medzi platobnou agentúrou a tými fyzickými alebo právnickými osobami, ktoré majú k dispozícii vhodné skladovacie priestory v rámci územia EÚ a sú vlastníkmi bravčového mäsa, na ktoré žiadajú podporu. "Žiadateľ je povinný zaistiť, aby všetky podniky, závody alebo iné zariadenia, v ktorých budú jatočné ošípané porážané a prevádzky, kde bude bravčové mäso spracované a skladované, boli oficiálne schválené a mali pridelené veterinárne schvaľovacie číslo, čo je potrebné dokladovať," doplnila Belická.
      Pre skladovanie je určená lehota 28 dní od dátumu uzatvorenia zmluvy. Pre splnenie zmluvy je nutné s výnimkou vyskladnenia bravčového mäsa pre export dodržať zmluvnú dobu skladovania. Podrobnejšie informácie budú uvedené v Príručke pre žiadateľa, ktorá bude do konca tohto týždňa zverejnená na webovej stránke PPA www.apa.sk v časti organizácia trhu – živočíšne komodity – skladovanie mäsa.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down