26.10.2023 | 07:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

PPA sa podarilo výsledkom auditov ušetriť viac ako 19 mil. eur

        Bratislava 26. októbra (TASR) - Pôdohospodárska platobná agentúra (PPA) v týchto dňoch dostala záverečnú správu od Európskej komisie (EK). Tá potvrdila, že nebude uplatňovať 25-percentnú korekciu, ktorá sa týkala Európskeho poľnohospodárskeho fondu rozvoja vidieka. EK zároveň potvrdila, že PPA spĺňa všetky akreditačné kritériá.


        EK prijala argumenty PPA a znížila korekciu z 25 % na 14,76 %. Ide o obdobie od získania trvalej akreditácie 15. októbra 2021. To vo finančnom vyjadrení znamená, že sa pre štátny rozpočet ušetrilo viac ako 19 miliónov eur. Vďaka získaniu trvalej akreditácie v októbri 2021 mohla PPA vyplatiť takmer 1,5 miliardy eur. Táto suma pomohla prostredníctvom rôznych podpôr množstvu prijímateľov v agrorezorte.
        "Som úprimne rád, že došlo k potvrdeniu správneho nastavenia agentúry a že trvalá akreditácia pred dvomi rokmi bola začiatkom ozdravenia agentúry. Výsledky dokazujú, že nám už nehrozí finančná sankcia. Aj keď treba povedať, že nebolo jednoduché európske inštitúcie presvedčiť, že nám môžu dôverovať. Dôvera, ktorú dnes máme, je krehká a nesmieme s ňou v budúcnosti hazardovať," dodal generálny riaditeľ PPA Jozef Kiss.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down