27.10.2020 | 04:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

PPA spustila vyplácanie preddavkov pre chovateľov hospodárskych zvierat

Pôdohospodárska platobná agentúra (PPA) začala vyplácať preddavky na priame podpory pre poľnohospodárov. Chovatelia hospodárskych zvierat, ktorí splnili podmienky, môžu získať až polovicu priamych platieb vo forme preddavkov už koncom tohto roka.

BRATISLAVA. Agrerozort tak do konca roka vyplatí 6354 úspešným žiadateľom takmer 20 miliónov eur. Informoval o tom Daniel Hrežík z Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR.
Ministerstvo pôdohospodárstva podľa neho vyplatí prostredníctvom PPA preddavky na priame podpory na podporné schémy viazaných priamych platieb. Ide o platby na chov bahníc, jariek a kôz, na kravy chované v systéme s trhovou produkciou mlieka a platby na výkrm vybraných kategórií hovädzieho dobytka.
Poznamenal, že PPA vykonala administratívnu kontrolu žiadostí vrátane krížových kontrol plnenia kritérií oprávnenosti a plnenia podmienok krížového plnenia a obstarala si potrebné podklady, ktorými sú podania, vyjadrenia účastníka konania, dôkazy, ako aj výsledky uskutočnených kontrol na mieste.
Spresnil, že MPRV SR pre rok 2020 určilo 50-percentnú výšku zálohových platieb, ktorá predstavuje maximálnu možnú úroveň v zmysle pravidiel EÚ. Agrorezort stanovil pre rok 2020 sadzby pri platbe na chov bahníc, jariek a kôz v sume 17,13 eura/kus (ks), pri platbe na výkrm vybraných kategórií hovädzieho dobytka v sume 168,62 eura/ks a pri platbe na kravy chované v systéme s trhovou produkciou mlieka v sume 249,66 eura/ks.
Doplnil, že na základe splnenia legislatívnych podmienok a zabezpečenia technických prostriedkov sa začali 23. októbra vyplácať preddavky vo výške 50 % pre 6354 žiadateľov, ktorí splnili podmienky pre poskytnutie platieb, v celkovej sume 19.464.089,55 eura.

/tasr/

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down