03.08.2023 | 04:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

PPA vyzvala žiadateľov o priame podpory o doplnenie chýbajúcich údajov

        Bratislava 3. augusta (TASR) - Pôdohospodárska platobná agentúra (PPA) prijala do 31. júla 2023 16.981 jednotných žiadostí na rok 2023. Aktuálne tieto žiadosti administruje, preveruje duplicity a ich kompletnosť. Generálny riaditeľ PPA Jozef Kiss preto vyzval žiadateľov o priame podpory za rok 2023 o doplnenie chýbajúcich údajov, aby im mohla peniaze vyplatiť, informovala PPA vo štvrtok.


        "V prípade, že zistíme formálne nedostatky predložených príloh, vyzývame žiadateľov o doplnenie údajov v lehote 15 pracovných dní. Preto je dôležité, aby si žiadatelia sledovali svoje schránky a reagovali tak na výzvy v lehote. Doplnenie potrebných údajov je dôležité pre úspešné schválenie ich žiadosti," uviedol Kiss.
        Neúplná žiadosť nemôže byť agentúrou akceptovaná. V prípade, ak prijímateľ evidenciu prenajatých a vlastných pozemkov v stanovenom termíne predložil, ale nebola predložená správne, respektíve v správnom formáte a v platnom znení, bude si môcť takéto podanie dodatočne v určenej lehote opraviť. Presnú štatistiku bude podľa PPA možné zverejniť po ukončení procesu administrácie, teda po 15. auguste 2023. Následne z nej bude jasné, koľko príloh v žiadostiach chýba.
        PPA zároveň v tejto súvislosti kontroluje aj povinnosť v zmysle zákona o nájme poľnohospodárskych pozemkov, poľnohospodárskeho podniku a lesných pozemkov predkladať k žiadosti prílohu - súpis prenajatých a vlastných pozemkov.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down