10.07.2019 | 10:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

PPA začala registráciu žiadateľov o Zelenú naftu 2019 +

Pôdohospodárska platobná agentúra (PPA) začala s registráciou oprávnených žiadateľov na tzv. Zelenú naftu 2019 +. Títo žiadatelia budú môcť získať v rámci tohto opatrenia celkovo 30 miliónov eur ročne na podporu špeciálnej a špecializovanej rastlinnej a živočíšnej prvovýroby. Médiá o tom v stredu informovala PPA.

BRATISLAVA. Proces podania žiadosti, administrácia a vyplácanie Zelenej nafty 2019 +  bude elektronický, žiadatelia si musia vytvoriť konto na portáli štátneho DataCentra, kde je podstránka s aktiváciou konta, do 9. augusta tohto roka. "Zelená nafta 2019 + je prvá štátna podpora v agosektore, ktorá bude na 100 % realizovaná elektronicky," povedal generálny riaditeľ agentúry Juraj Kožuch s tým, že to uľahčí prácu žiadateľom aj spracovanie pracovníkom PPA.
PPA v stredu zverejnila na svojej stránke Výzvu pre oprávnených žiadateľov k povinnej registrácii v DataCentre prostredníctvom formulára - Žiadosť o aktiváciu konta a príručku pre žiadateľa.
Podpora bude v živočíšnej výrobe zameraná na chov hovädzieho dobytka, ošípaných, kôz, koní, ale aj hydiny. V rastlinnej výrobe pôjde o vybrané druhy ovocia, zeleniny, strukovín, okopanín, zemiaky, cukrovú repu, olejniny ako mak a ľan, chmeľ, vinič a liečivé rastliny. Podľa Kožucha nejde o podporu pestovania kukurice, jačmeňa, repky či pšenice.
Generálny riaditeľ upozornil, že podanie žiadosti o aktiváciu konta nenahrádza podanie žiadosti o Zelenú naftu 2019 +, ale je nevyhnutným predpokladom, aby oprávnený poľnohospodár mohol o ňu vôbec požiadať. Ak má aktivované konto, po vydaní výzvy PPA počas augusta na stránke www.apa.sk bude žiadateľ môcť požiadať o čerpanie štátnej pomoci na toto podporné opatrenie formou úľav na environmentálnych daniach.

/tasr/

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down