01.02.2021 | 05:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

PPA začne so zazmluvňovaním žiadostí o nenávratný príspevok vo februári

So zazmluvňovaním schválených žiadostí o nenávratný finančný príspevok (NFP) začne Pôdohospodárska platobná agentúra (PPA) vo februári 2021. Uviedol to pre TASR odbor komunikácie a marketingu Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR v reakcii na vyjadrenia Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS), že Brusel upozornil SR na problémy s eurofondmi.

BRATISLAVA. "Kroky a zjednodušenie procesov budú predstavené aj na pracovnom stretnutí s miestnymi akčnými skupinami (MAS), Národnou sieťou slovenských (NS) MAS, kde sa zúčastnia zástupcovia riadiaceho orgánu programu rozvoja vidieka (PRV) SR a PPA," uviedol agrorezort.
V podmienkach SR sú podľa MPRV do implementácie miestneho rozvoja vedeného komunitou (Community Led Local Development - CLLD) zapojené dva fondy, a to Európsky poľnohospodársky fond pre rozvoj vidieka (prostredníctvom PRV SR na roky 2014 až 2020) a Európsky fond regionálneho rozvoja (prostredníctvom IROP), ktorý kompetenčne spadá pod správu Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR.
MPRV ako jeden zo zapojených fondov do implementácie CLLD venuje náležitú pozornosť urýchleniu implementácie miestneho rozvoja vedeného komunitou. "V rámci PRV SR 2014 až 2020 projekty, ktoré predkladajú miestne akčné skupiny, sú hodnotené na PPA, ktorá plní funkciu poskytovateľa príspevku z Európskeho poľnohospodárskeho fondu pre rozvoj vidieka," poznamenalo agroministerstvo.
"Aj napriek tomu, že PPA vynakladá maximálne úsilie, aby projekty boli čo najrýchlejšie vyhodnotené, nie všetky projekty sú predkladané správne a kompletne, či už zo strany MAS alebo konkrétnych žiadateľov, čo následne spôsobuje predlžovanie lehôt na vyhodnotenie zo strany PPA," uviedol agrorezort s tým, že PPA v súčasnosti intenzívne pracuje na racionalizácii aj úpravách procesov zameraných na urýchlenie vyhodnocovania a kontrahovania žiadostí o NFP v podopatrení 19.2.
"PPA v spolupráci s riadiacim orgánom PRV SR pripravuje záväzný harmonogram vyhodnocovania žiadostí o NFP v rámci podopatrenia 19.2, ktorý odzrkadľuje identifikované problematické oblasti, či už na strane PPA, MAS alebo samotných žiadateľov," dodalo MPRV.

/tasr/

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down