10.12.2010 | 01:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Prasacia chrípka sa vracia

Na Slovensku zachytili ďalší prípad nákazy takzvanou prasacou chrípkou. Iba koncom novembra médiami preleteli správy, že od mája sa nevyskytol ani jediný pozitívny nález.

"Posledný laboratórne potvrdený prípad pandemickej chrípky sa u nás vyskytol v apríli 2010 a od tohto obdobia nebol zaznamenaný ani jeden nový laboratórne potvrdený prípad pandemickej chrípky," vyhlásil vtedy pre aktuálne.sk zastupujúci hlavný hygienik Gabriel Šimko. Ako však dodal, hygienici nečakali, že by bol definitívne posledným a naďalej výskyt monitorovali. V dnešnej tlačovej správe s hodnotením chorobnosti za 49. kalendárny týždeň G. Šimko uviedol, že tento týždeň v laboratóriách objavili okrem iného jeden nový prípad nákazy vírusom pandemickej chrípky A(H1N1)2009.

Na Slovensku sa od začiatku nákazy vyskytlo 1 210 potvrdených prípadov prasacej chrípky. Prvé informácie o prasacej chrípke v Mexiku zverejnili 24. apríla 2009, na Slovensku sa prvý prípad vyskytol 28. mája 2009 v Bratislavskom kraji. Podľa štatistík si vyžiadal syndróm akútnej respiračnej insuficiencie 91 obetí, z toho 57 malo aj prasaciu chrípku.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down