20.08.2021 | 10:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Pre podporu porastov už od začiatku

Celoslovenského stretnutia poľnohospodárov sa každoročne zúčastňuje aj spoločnosť ASRA, ktorá v Seliciach na jubilejnom 10. ročníku podujatia opäť predstavila efektívne riešenia v oblasti ochrany, výživy a biostimulácie rastlín s nastavením do konkrétnych výrobných podmienok, taktiež do ekologického systému hospodárenia.

CDP 2021

"Na Celoslovenských dňoch poľa, kde sa každoročne stretávame s našimi obchodnými partnermi a pestovateľmi, predstavujeme portfólio prípravkov konvenčnej, integrovanej  a biologickej ochrany ako aj hnojivá a pomocné prípravky, s ktorými majú viacerí pestovatelia na Slovensku veľmi dobré skúsenosti," povedal v úvode Ing. Valer Kurinec, generálny riaditeľ spoločnosti ASRA a dodal: „Nevyspytateľný priebeh počasia, ktorý sťažuje ošetrenie plodín si vyžaduje špecifické riešenia zamerané na podporu porastov. Vo svojom portfóliu máme výnimočné prírodné lepidlá na báze borovicovej živice. "Ku všetkému do všetkého" - Agrovital® a „Lepiť či nelepiť“ - SuperAgrovital.“

Prípravok Agrovital® v TM s prípravkami na ochranu rastlín alebo kvapalnými hnojivami vytvára na cieľovom povrchu jemný elastický film polyméru, v ktorom sú prípravky zachytené a chránené pred vplyvom prostredia,  napr. dažďom, UV žiarením, tepelným rozkladom, hydrolýzou, odparovaním a podobne. Pri systémových prípravkoch ochranný film Agrovitalu® umožňuje pozvoľné uvoľňovanie účinnej látky do rastliny, čo zlepšuje jej účinnosť. V. Kurinec taktiež odporučil vyskúšať prípravok SuperAgrovital® s aplikáciou dva až tri týždne pred zberom obilniny na zalepenie klasov s cieľom uchovať kvalitatívne parametre či už pšenice tvrdej, ozimnej, ako aj jačmeňa. Môže sa použiť v kombinácii s fungicídom proti chorobám klasu v dávke 0,2 litra na hektár s cieľom podporiť penetráciu účinnej látky fungicídu. „Teší nás, že pestovatelia o tieto prípravky prejavujú záujem,“  dodal V. Kurinec.

Čo sa týka nových produktov - spoločnosť ASRA v minulom roku uviedla probiotiká značky Laiven na báze mikroorganizmov s určením pre konvenčné a ekologické poľnohospodárstvo: „Živá technológia na báze užitočných mikroorganizmov – laktobacilov, pomáha potlačiť patogény a usmerniť tak biodynamický systém v prospech priateľských – probiotických baktérií.

Viac sa dočítate v Roľníckych novinách.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down