04.02.2020 | 01:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Pre vtáčiu chrípku zakázali niektoré štáty dovoz hydinových komodít zo SR

Štátna veterinárna a potravinová správa (ŠVPS) SR prijala informácie od kompetentných autorít z tretích krajín o zákaze dovozu určitých komodít zo SR z dôvodu výskytu vtáčej chrípky. Ide o Ukrajinu, Izrael a Spojené arabské emiráty (SAE). Informovala o tom ŠVPS.

BRATISLAVA. Ukrajina nariadila zákaz dovozu násadových vajec, hydiny a výrobkov z nich (okrem výrobkov, ktoré boli ošetrené spôsobom, ktorý zaručuje zničenie patogénu špecifikovanej choroby) na Ukrajinu z oblastí s výskytom vysoko patogénnej vtáčej chrípky v SR.
Izrael nariadil zákaz dovozu živej hydiny, násadových vajec, konzumných vajec, hydinového mäsa, peria a vtákov chovaných v zajatí zo Slovenskej republiky do Izraela.
SAE nariadili zákaz dovozu všetkého vtáctva (domestikovaného aj divokého), hydiny a surových mäsových výrobkov z hydiny zo Slovenska do Spojených arabských emirátov. "Dovoz vajec a tepelne nespracovaných mäsových výrobkov z hydiny bude regulovaný a je podmienený zdravotným certifikátom. Tepelne spracované hydinové mäso je povolené dovážať," dodala veterinárna a potravinová správa SR.

/tasr/

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down