08.07.2014 | 03:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Predaj pôdy sa rozbehol

Register zverejňovania ponúk na prevod vlastníctva poľnohospodárskeho pozemku na Slovensku sa postupne napĺňa. Začiatkom tohto týždňa bolo na webovej stránke https://pozemky.mpsr.sk zverejnených celkove 48 ponúk.

BRATISLAVA. Cena za štvorcový meter (m2) sa pohybuje od 0,20 do 2,80 eura; v jednom prípade za pozemok vo Veľkej Lomnici majiteľ žiada 11 eur/m2.
"Na zverejnenie ponuky potrebuje občan len vlastniť poľnohospodársky pozemok, mať občiansky preukaz s čipom a pripojenie na internet. Záujemca o kúpu pôdy musí byť podnikateľom v poľnohospodárstve, musí mať občiansky preukaz s čipom a pripojenie na internet. Žiadne programy si nemusí inštalovať, bezplatne sú k dispozícii na internete. Vo všetkých úkonoch sa môžu dať obe strany, tak ponúkajúci, ako aj ten, kto chce prejaviť o kúpu záujem, zastupovať inou osobou," informoval riaditeľ Odboru komunikácie a marketingu Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MP RV) SR Peter Hajnala.
V období júl 2013 – jún 2014 Slovenská záručná a rozvojová banka (SZRB) schválila na nákup pôdy celkove 97 úverov v hodnote 16 180 000  eur, čo predstavuje viac ako 80 percent z pôvodne vyčlenenej sumy 20 000 000 eur, určenej na tento projekt.
"Počas krátkeho obdobia účinnosti zákona sme z hľadiska záujmu o tento úver nezaznamenali výrazné zmeny," doplnil P. Hajnala.
V prípade pretrvávajúceho záujmu zo strany poľnohospodárov je SZRB po dohode s ministerstvom pôdohospodárstva pripravená navýšiť tento objem prostriedkov, a tak zostať stabilným partnerom poľnohospodárov. SZRB financuje uvedený projekt výlučne z vlastných zdrojov, bez spoluúčasti MP RV.
(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down