01.02.2021 | 05:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Predaja piva v Nemecku vlani klesol na nové minimum pre pandémiu

Predaja piva v Nemecku minulý rok klesol na nové minimum, keďže pandémia ochorenia COVID-19 si vynútila zatváranie barov a dodržiavanie sociálneho dištancu.

WIESBADEN. Nemecké firmy, ktoré sa venujú výrobe a skladovaniu piva, predali v roku 2020 zhruba 8,7 miliardy hektolitrov, informoval v pondelok spolkový štatistický úrad Destatis. To predstavuje pokles o 5,5 % oproti predchádzajúcemu roku 2019. Tieto údaje nezahŕňajú nealkoholické pivá, sladové nápoje alebo pivo dovážané z krajín mimo Európskej únie (EÚ).
Konzumácia piva v Nemecku sa už roky znižuje, ale vlaňajší objem jeho predaja bol podľa Destatisu najnižší od začiatku sledovania týchto údajov v roku 1993.
Rok 2020 bol veľmi tvrdý pre pivovarníkov, keďže počas pandémie bolo zrušených množstvo festivalov a podujatí, na ktorých zvyčajne pivo tečie prúdom, vrátane mníchovského Oktoberfestu. Bary a reštaurácie boli tiež nútené zatvoriť svoje brány, najskôr počas jarnej blokády a opäť v novembri.
Štatistiky odhalili aj krátke zotavenie odbytu piva v lete 2020, keď sa zmiernili obmedzenia na zastavenie šírenia nového koronavírusu. V auguste sa napríklad predaj piva zvýšil medziročne o 2 % a v septembri o 2,3 %.
Destatis s odvolaním na spotrebnú daň uviedol, že 82,6 % z piva vyrobeného vlani v Nemecku sa predalo na domácom trhu. Celkovo tak domáci odbyt klesol o 5,5 %, zatiaľ čo export do ostatných krajín EÚ sa znížil o 13,1 %, ale do krajín mimo Únie vzrástol o 3,7 %.

/tasr/

 

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down