20.06.2013 | 01:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Predajcovia potravín majú stále čo naprávať

Aj májové kontroly u predajcov potravín potvrdili, že naši obchodníci majú stále značné rezervy v oblasti hygieny predaja potravín, respektíve ich kvality. Najväčšie percento nedostatkov pritom kontrolóri zistili v čase mimo pracovnej doby. Informoval o tom minister pôdohospodárstva Ľubomír Jahnátek.

„V máji tohto roku vykonali pracovníci Štátnej veterinárnej a potravinovej správy celkovo 4350 kontrol, pričom až v 673 prípadoch, to jest vo viac než 15 percentách, zistili rôzne nedostatky. Predovšetkým ale v oblasti hygieny predaja. Z toho vyplýva, že v porovnaní s predchádzajúcim obdobím sa problém nekvality u obchodných reťazcov nezlepšuje,“ konštatoval minister.
Ako ďalej uviedol, v prípade veľkých predajní dosiahlo percento zistených nedostatkov pri popoludňajších kontrolách až vyše 56 percent. V stredných predajniach to bolo dokonca až 57 percent a u malých predajní sa to dlhodobo pohybuje na úrovni 40 percent.
Najhoršie podľa Ľ. Jahnátka dopadol reťazec Metro, kde inšpektori zaznamenali nedostatky až u 60 percent z vykonaných kontrol.
Viac sa dočítate v najbližšom, 26. čísle Roľníckych novín.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down