25.10.2019 | 11:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Predpremiéra noviniek BEDNAR v Rostěnicích

Spoločnosť BEDNAR FMT, český výrobca strojov na spracovanie pôdy a sejbu pripravil počas minulého týždňa podujatie s názvom „EFFECTA KICK-OFF“, počas ktorého predstavil už v predstihu svojim najväčším zákazníkom novinky pre nasledujúce sezóny. Ako miesto pre uskutočnenie tejto akcie bol zvolený jeden z najlepších českých poľnohospodárskych podnikov, spoločnosť Rostěnice a.s.

V obci Rostěnice, nachádzajúcej sa v Juhomoravskom kraji sídli jeden z najväčších českých poľnohospodárskych podnikov, Rostěnice a.s., ktorý hospodári na výmere 10 000 hektárov a zamestnáva 100 pracovníkov. Moderné technológie a nové poľnohospodárske budovy boli vynikajúcou voľbou pre usporiadanie podujatia tohto typu bez ohľadu na to, že si v Rostěnicích našlo v minulosti domov už viacero strojov BEDNAR. Po predstavení podniku a niekoľkých praktických ukážkach strojov českého výrobcu priamo v poľných podmienkach nadišiel čas na galavečer, v rámci ktorého sa firma rozhodla predstaviť hneď niekoľko prírastkov do svojho portfólia.

Podujatie otvoril majiteľ spoločnosti BEDNAR, Dr. Ing. Ladislav Bednář spolu s predsedom predstavenstva spoločnosti Rostěnice a.s., Ing Vítězslavom Navrátilom. Podľa majiteľa spoločnosti je veľmi dôležité vidieť reakciu zákazníkov na technológie, ktoré spoločnosť vyvíja a z tohto dôvodu si firma vybrala práve takýto osobný spôsob predstavenia svojich noviniek. „Naše stroje sa snažíme svoje stroje prispôsobiť rôznym podmienkam, v ktorých podniky hospodária po celom svete. Som vďačný za každú spätnú odozvu od pestovateľov, ktorí firme pomáhajú napredovať,“ povedal L. Bednář.

Firma si na predstavenie strojov vybrala naozaj zaujímavý spôsob. Pred príchodom nových strojov na „predvádzaciu plochu“ zahralo za každým sláčikové kvarteto skladbu, ktorá napovedala názvu, prípadne možnostiam použitia toho ktorého náradia a hostia tak boli v ešte väčšom napätí z toho, čo ich čaká.

SWIFTERDISC XE 12400 PROFI

Jeden z prvých podnikov, kde sa firme podarilo umiestniť nový diskový podmietač SWIFTERDISC XE 12400 PROFI je holding Slovenské farmárske družstvo. Zástupcovia spoločnosti BEDNAR si tak na pódium manažéra výroby Slovenského farmárskeho družstva, Vladimíra Volečka, aby prezradil, čo zavážilo pri výbere techniky v prospech novinky BEDNAR. „Hľadali sme celú linku na spracovanie pôdy a technológiu, ktorá dokáže spracovať pôdu pre osevný plán v našej oblasti. Keďže sme nehľadali len samotný diskový podmietač, toto všetko ponúkala na trhu iba jedna spoločnosť - Bednar FMT. V tom čase nám bolo oznámené, že firma chystá novinku vo forme stroja SWIFTERDISC XE 12400 PROFI, ktorý disponuje novými riešeniami, ako napríklad elektro-hydraulické nastavenie stroja. Podmietač je u nás na podniku momentálne dvanásty deň a za tento čas spracoval približne 600-700 ha a podával výkony na úrovni 100-120 ha za deň,“ pochvaľoval si V. Volečko. SWIFTERDISC XE 12400 PROFI je plne ISOBUS kompatibilný stroj. Nastavenie všetkých pracovných parametrov tak prebieha zadaním hodnôt do terminálu a hydraulické valce sa následne automaticky nastavia do správnej polohy. Otáčanie stroja je zabezpečené prostredníctvom zadných kolies. Dva rady diskov s priemerom 560 mm (voliteľne 520) sú uložené do tvaru X čo zabezpečuje vynikajúcu stabilitu. Stroj je vybavený rezacím valcom, prednými opornými kolesami a plne automatickou sekvenciou skladania/rozkladania pomocou jedného tlačidla.

COMBO SYSTEM

Skupina Deep Purple predznamenávala odhalenie stroja, ktorý bude pracovať vo veľkej pracovnej hĺbke. Prekvapujúco sa však nejednalo o hĺbkový kyprič, ale o stroj určený pre zásobné hnojenie v agregácii so sejacou lištou. Pretlakový zásobný voz na hnojivo a osivo COMBO SYSTEM CS 5000 s dvoma dávkovacími ústrojenstvami prišlo pred zraky hostí v agregácii s výsevnou lištou BEDNAR CORSA CN  9000. Zásobný voz s plastovými zásobníkmi má kapacitu 3 000 + 2 000 l a disponuje trojbodovým závesom najvyššej kategórie, do ktorého je možné agregovať ďalšie vhodné náradie. Výsevná lišta je vybavená PSP systémom pre presné uloženie osiva do nastavenej hĺbky. Zásobný voz môže byť agregovaný napríklad i s dlátovým pluhom TERRASTRIP.

Univerzál pre Štyri ročné obdobia

Tóny štyroch husľových koncertov talianskeho skladateľa Antonia Vivaldiho sprevádzali predstavenie univerzálneho stroja na prípravu pôdy VERSATILL VO 12400 PROFI.

Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down