17.05.2018 | 03:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Predsedom Fóra o lesoch na pôde OSN bude dva roky Boris Greguška

Odborníka z Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR Borisa Gregušku vybrali za predsedu Fóra o lesoch členské štáty OSN. TASR o tom vo štvrtok informoval rezort.

BRATISLAVA. Zasadnutiam Fóra bude Greguška predsedať najbližšie dva roky. "Vnímam to ako veľkú poctu nielen pre mňa, ale aj Slovensko. Fórum zastupujú odborníci zo všetkých 193 členských štátov OSN, predsedanie tejto veľkej skupine je záväzkom a zároveň možnosťou významne participovať na dôležitých strategických rozhodnutiach," uviedol.
Podľa šéfky rezortu a vicepremiérky Gabriely Matečnej potvrdila voľba vysoký kredit slovenských lesníkov vo svete. Pre Slovensko je to zároveň veľká príležitosť ovplyvňovať dôležité rozhodnutia týkajúce sa lesov v rámci našej planéty, konštatovala s tým, že na čele takého významného fóra nebol ešte nikdy v histórii Slovák.
Odbor komunikácie a marketingu ministerstva ďalej uviedol, že Greguška sa dlhodobo venuje agende medzinárodných lesníckych a s lesmi súvisiacich politík. Zastupuje Slovensko vo viacerých medzinárodných organizáciách a procesoch. Bol predsedom pracovnej skupiny pre lesníctvo v Rade Európskej únie počas slovenského a maltského predsedníctva.
Fórum o lesoch OSN sa zaoberá agendou lesov, ich udržateľným obhospodarovaním, rozvojom a ochranou. Predstavuje platformu pre globálny politický dialóg o lesoch. Pripravuje a prijíma rezolúcie a rozhodnutia o strategickom smerovaní a cieľoch globálnej politiky o lesoch, ktoré následne schvaľuje Hospodárska a sociálna rada OSN a vo výnimočných prípadoch Valné zhromaždenie OSN, uzatvára rezort.

/tasr/

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down