02.10.2018 | 01:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Predstavenie noviniek Krone v Berlíne

Na nedávnej tlačovej konferencii v Berlíne predstavil popredný výrobca techniky na zber krmovín Krone hneď niekoľko noviniek, a naša redakcia bola pri tom. Firma Krone usporiadala tlačovú konferenciu pre niekoľko desiatok novinárov, aby prostredníctvom médií informovala poľnohospodárov na celom svete o nových technológiách, na ktorých počas uplynulého roka pracovali.

Ako prvý na tlačovej konferencii vystúpil samotný majiteľ firmy, Bernard Krone, ktorý informoval o aktivitách spoločnosti, investíciách do technologických a logistických centier za uplynulé roky a stratégiu spoločnosti na roky 2020 – 2025. Taktiež konštatoval, že predaje spoločnosti sa na každom svetovom trhu zvýšili a to i napriek tomu, že sme podľa jeho slov v uplynulom roku zažívali „vyzývavé“ podmienky z hľadiska počasia, aké si za svoje životy možno ani nepamätáme. Na záver podčiarkol úspechy firmy Krone slovami: „Firma Krone je dôkazom, že je možné byť úspešnou i bez traktora.“

Martin Eying, obchodný riaditeľ  firmy Krone sa vyjadril, že je veľmi dôležitým faktorom, že stredne veľká spoločnosť, akou je Krone má blízko ku svojím zákazníkom. Vo firme Krone nemyslia len na zisky z predaja strojov. Zaujímavou myšlienkou, ktorá odznela na tlačovej konferencii v Berlíne je tá, že skutočnými zákazníkmi spoločnosti Krone nie sú ľudia – sú to kravy. I z tohto dôvodu na tlačovej konferencii vystúpil odborník na zdravie kráv a manažment krmovín, André Hüting. Hlavnou myšlienkou jeho prejavu bolo zdravie dobytka, ktoré by malo byť prvoradé. „Prioritou by malo byť, aby boli naše kravy zdravé. Nezarábajme teda peniaze na úkor ich zdravia,“ uviedol. Ten postupne prešiel až k hlavnej podstate tlačovej konferencie. Tou bola správna dĺžka rezanky. Podľa štúdií, ktorým sa venoval zistil, že kravy preberajú krmivo v závislosti od jeho veľkosti. Tie najdlhšie kusy biomasy kravy vytriedili a neskonzumovali. Vo veľkom množstve prípadov ostalo nakoniec viac ako 20% neskonzumovaného krmiva na podlahe, čo má v konečnom dôsledku za následok plytvanie krmivom i financiami. Najlepším krmivom pre dobytok je podľa jeho zistení krmivo s rovnakou dĺžkou rezanky. Tieto zistenia brala do úvahy aj firma Krone a z tohto dôvodu priniesla novinky, ktoré sme všetci netrpezlivo očakávali.

OptiMaize

Mottom spoločnosti Krone na tlačovej konferencii v Berlíne bolo: „Je to kvalita rezu, ktorá sa počíta.“ Inžinieri spoločnosti Krone nám položili otázku: „Ktorá dĺžka rezanky je tá správna?“ Vhodná dĺžka rezanky nie je exaktne daná, pretože existuje viacero spôsobov využitia biomasy. Z tohto dôvodu predstavil Daniel Büter zo spoločnosti Krone systém Krone OptiMaize. Vďaka nemu je možné pomocou jednej silážnej rezačky získať rozdielne frakcie rezanky – S, M, L a XL.

Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down