25.05.2018 | 07:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Predstavenie techniky na vlastnom dni poľa

Vybrali sme sa za spoločnosťou Agrall, ktorá 17. mája v Gemerskej Panici organizovala svoj vlastný Deň poľa. Firma, ktorá sa zaoberá predajom poľnohospodárskej techniky značky CLAAS a závesnej techniky VÄDERSTAD predstavila techniku zo svojho portfólia na peknej akcii, kde ju nakoniec aj predviedla. O predstavenie techniky sa postarali product manažéri Mgr. Tomáš Balušík, Ing. Martin Deák a Ing. Ivan Kasala.

Kombinácia predného žacieho stroja DISCO 3200 a bočného žacieho stroja DISCO 4000

Ing.Ivan Kasala na dni poľa predstavil kombináciu diskových žacích stroje CLAAS DISCO 3200 a DISCO 4000. „Niektoré parametre pri týchto dvoch kosách sú spoločné. Celá spodná časť žacej lišty je z jedného segmentu, vylisovaná počas jedného kroku. Lišta tejto kosy je naozaj robustná. Disková kosa DISCO 4000 je so stredovým uložením a jej záber o dĺžke 4 m je vhodný na profesionálne využitie. Náhon je riešený pomocou satelitov, na ktorých sú disky s nožíkmi predsadené. Týmto sa dosahuje nižšia potreba hnacieho výkonu, ktorý je približne iba 850 ot./min. na vývodovom hriadeli, čím sa dosahuje aj nižšia spotreba paliva. Kosy sú vybavené systémom Active Float. Na mokré miesta a suché vyvýšeniny odľahčenie Active Float reaguje tak, že s pomocou jednočinného hydraulického rozvádzača flexibilne regulujete prítlak žacieho ústrojenstva počas jazdy,“ vysvetľuje princíp práce stroja p. Kasala a pokračuje: „Čelná kosa DISCO 3200 má tie isté parametre žacej lišty, ako DISCO 4000 s tým rozdielom, že táto kosa dokáže trojrozmerne kopírovať terén, nepotrebuje zložité hydropneumatické uloženie a je veľmi kompaktná.“

Nový ARION radu 600 a lis VARIANT 465

„Nejde o revolúciu medzi traktormi, ale skôr o evolúciu. Vlastnosti, ktoré spoločnosť CLAAS vo svojich predchádzajúcich strojoch považuje za dobré sa snaží výrobca vylepšiť tak, aby boli ešte lepšími,“ predstavil traktor ARION p. Balušík. Traktor sa vyznačuje novo vyvinutým systémom odpruženia prednej nápravy a štvor-stĺpikovou kabínou. Výkony motorov u tohto radu traktorov sú rôzne. Model 610 má motor o výkone 145 k. Všetky traktory ARION 500 a 600 sú vybavené prevodovkou PowerShift, vďaka ktorej sa zmena prevodových stupňov a smeru riadenia sa deje bez stlačenia spojky.  Ak je traktor vybavený automatickou prevodovkou, zmena je vykonávaná automaticky, v opačnom prípade sa vykonáva prostredníctvom stlačenia joysticku. Vybavené môžu byť vlastnou plynulou prevodovkou, ktorú si výrobca CLAAS vyvíja sám pod označením EQ200. Účinnosť tejto plynulej prevodovky je vysoká a neklesá pod 60 % mechanického prenosu. Najsilnejší variant Arionov so šesťvalcovými motormi je ARION 660, ktorého výkon je 200 k a je ponúkaný len v prevedení s plynulou prevodovkou, ktorú CLAAS označuje CMATIC.

 

Viac sa dočítate v Roľníckych novinách č. 21

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down