28.08.2018 | 06:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Predstavili japonskú kvalitu, precíznosť a spoľahlivosť

Spoločnosť Sumi Agro Czech s. r. o. sa aj na 7. ročníku CDP v Dvoroch nad Žitavou predstavila ako firma, ktorá poskytuje komplexné riešenia pre pestovateľskú prax vrátane ponuky kvalitných osív repky. V rámci pokusov demonštrovala vlastné herbicídne a fungicídne riešenia v porastoch kukurice, obilnín a repky.

CDP 2018

„Naša spoločnosť, ktorá pod značkou Sumi Agro Czech pôsobí na slovenskom trhu už 15 rokov, každoročne prináša našim pestovateľom nové produkty. Nie je tomu inak ani dnes a návštevníkom podujatia tu v pokusoch predstavujeme hneď šesť noviniek,“ povedal na úvod Ing. Vladislav Bulak, manažér pre obchod a marketing spoločnosti Sumi Agro Czech a k novinkám v portfóliu dodal: „Proti burinám v obilninách prinášame nový herbicíd Apyros s účinnou látkou sulfosulfuron, ktorý si poradí so stoklasmi, pýrom, metličkou obyčajnou, či výmrvom jačmeňa. Pre prekonanie stresových období počas vegetácie je k dispozícii absolútne nový biostimulant Kaishi na báze aminokyselín rastlinného pôvodu.“ Z osvedčených prípravkov  vyzdvihol pestovateľsky obľúbený Mospilan 20 SP – účinný insekticíd proti živočíšnym škodcom v širokom spektre plodín. Cieľom spoločnosti je podľa V. Bulaka mať kompletné komplexné portfólio prípravkov, ktorými pestovatelia dokážu pokryť ošetrovanie obilnín, repky, kukurice a ďalších plodín od sejby až po zber.

Efektívne proti burinám 

Ďalšie novinky predstavil Ing. Adrián Janík, regionálny zástupca spoločnosti Sumi Agro Czech: „V tomto roku sme uviedli nový herbicíd do kukurice Raikiri s účinnou látkou mesotrione pre postemergentné ničenie dvojklíčnolistových burín a ježatky kurej. Pestovateľom tu v predpremiére predstavujeme fungicíd Perseo, ktorý bude k dispozícii až na budúci rok. Ide o prípravok s dvomi účinnými látkami - azoxystrobín a chlorothalonil s výborným účinkom proti septóriám v jačmeni a hrdziam v pšenici.“

Viac sa dočítate v Roľníckych novinách.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down