03.08.2021 | 11:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Predstavili novú osivársku spoločnosť

Rozhodne nie každodennou udalosťou býva oznámenie fúzie dvoch renomovaných osivárskych spoločností - Euralis Semences a Caussade Semences Group, ktorá vyústila do vzniku novej nadnárodnej spoločnosti LIDEA. Stalo sa tak na jubilejnom 10. ročníku Celoslovenských dní poľa v Seliciach.

CDP 2021

„V prvom rade Celoslovenské dni poľa považujeme za mimoriadnu udalosť, kde sa pravidelne stretávame s našimi obchodnými partnermi a priateľmi a túto príležitosť sme sa v tomto roku rozhodli využiť pre predstavenie novej spoločnosti LIDEA, ktorá vznikla fúziou dvoch nadnárodných spoločností Euralis a Caussade Semences,“ povedal v úvode Ing. Ján Vida, zástupca novovzniknutej spoločnosti LIDEA, ktorá sa týmto podľa jeho slov zaradila medzi päť najväčších osivárskych spoločností na svete vo vybranom segmente odrôd.

Podľa J. Vidu bude pripravované portfólio odrôd mimoriadne silné, keďže ide o spojenie dvoch renomovaných osivárskych spoločností. Konkrétne spoločnosť Caussade prináša odrody najdôležitejších poľných plodín – najmä pšenice, repky, trávnych a ďatelino-trávnych miešaniek, taktiež zmesi pre greening pre najrozmanitejšie požiadavky pestovateľov. Naproti tomu spoločnosť Euralis je etablovaná v oblasti osív piatich druhov poľných plodín – kukurice, slnečnice, repky, sóje a ciroku. Pestovatelia si tak budú môcť vybrať z uceleného portfólia odrôd dôležitých poľných plodín, aj tých minoritne pestovaných. „Pre uľahčenie výberu plánujeme tematicky zamerané poľné dni vo viacerých lokalitách Slovenska s cieľom priblížiť sa čo najviac k pestovateľom a potrebám ich praxe,“ uviedol k plánom do budúcnosti J. Vida. Uvedenému bude naďalej slúžiť vybudovaný demo park vo Veľkom Mederi, kde sa v tomto roku 7. septembra bude konať LIDEA DEMO DAY s kompletnou prehliadkou portfólia kukurice, ako aj cirokov a sóje.

Čo sa týka samotnej expozície novovzniknutej spoločnosti LIDEA - na celoslovenskom stretnutí poľnohospodárov v Seliciach predstavili vybrané odrody kukurice, sóje a pšenice, ďalej ďatelinotrávne miešanky a lúčne trávne zmesi. Z noviniek odrodu osinatej pšenice Somtuoso CS, kvality C s nízkym obsahom lepku. Podľa zástupcu spoločnosti je mimoriadne úrodná, pri uplatnení štandardnej technológie poskytuje cez 10 ton zrna z hektára.

Viac sa dočítate v Roľníckych novinách.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down