11.07.2017 | 12:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Predstavili odrody pre ďalšiu sezónu

Osivárska spoločnosť OSEVA Slovakia, s. r. o. predstavila dňa 14. júna na Dni poľa hustosiatych obilnín na svojich pozemkoch v katastri obci Šrobárová, aktuálnu ponuku osív pre nasledujúcu sezónu.

Účastníkov privítal riaditeľ spoločnosti Ing. Henrich Gere, ktorý konštatoval, že i keď cesta osív k pestovateľom nie je jednoduchá, ich spoločnosť patrí k tým, ktoré vyrábajú osivá najvyššej kvality, čo potvrdzuje aj fakt, že v minulom roku sa dostali na popredné miesto v predaji osív ozimných obilnín v rámci Slovenska.

Odrody do suchých podmienok

Obchodno-marketingová manažérka spoločnosti OSEVA Slovakia, Ing. Ľudmila Luptáková, uviedla, že po minulom roku, ktorý bol bohatý na zrážky sa dostávame do ročníka s výrazným vlahovým deficitom. Klimatológovia predpokladajú, že takýto priebeh počasia bude i v budúcnosti bežný. Pestovatelia sa budú musieť pripraviť precíznym plánovaním jednotlivých agrotechnických zásahov a osivárske spoločnosti ponukou osív, ktoré sa dokážu s týmito podmienkami vyrovnať a dokážu pestovateľa v ťažkých ročníkoch, ako je tento, podržať. „Odolnosť jednotlivých odrôd na sucho je jedným zo základných parametrov, ktorý sledujeme pri výbere odrody do našej výroby a portfólia,“ povedala Ing. Luptáková. Na pokusných políčkach si mohli účastníci pozrieť ako sa jednotlivé plodiny a ich odrody s týmito ťažkými podmienkami vysporiadali.

Bohatý sortiment ozimných pšeníc 

Zástupcovia jednotlivých šľachtiteľských firiem predstavili odrody priamo na poli. Ing. Tibor Csémy, šľachtiteľ Istropol Solary, a. s., predstavil okrem iných  novú odrodu ozimnej pšenice IS SOLARIS povolenú v minulom roku.

Viac sa dočítate v Roľníckych novinách.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down