01.03.2011 | 02:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Predzvesť

Nedávno rozprúdená diskusia o vysokých cenách potravín sa zvrhla, ako už u nás býva zvykom, na politickú prestrelku medzi koalíciou a opozíciou.

A z tohto uhla pohľadu treba vnímať i vyjadrenia jednotlivých predstaviteľov vládnej moci či ich politických oponentov, a ich slovám teda netreba pripisovať príliš veľký význam.
To však zároveň znamená, že aj táto búrka čoskoro prehrmí, politici si nájdu inú tému, na ktorej si budú dokazovať svoju dôležitosť, a chlieb lacnejší nebude...
Pritom uvedená téma si naozaj zasluhuje pozornosť. Ani nie kvôli tomu, aby sme silou mocou znižovali ceny potravín, čiže v podstate bojovali s veternými mlynmi, ale aby sme konečne vytvorili pre našich poľnohospodárov a potravinárov také podmienky a prostredie, aké si zasluhujú.
Takmer dvadsať rokov sa toto odvetvie nachádza na úplnom okraji záujmu vlád i spoločnosti a práve súčasná situácia na trhu s agropotravinárskymi komoditami je predzvesťou toho, ako „škaredo“ môžeme dopadnúť, ak si nebudeme vážiť vlastnú pôdu a ak sa nepostaráme o potravinovú bezpečnosť štátu.
ROMAN
LETTRICH

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down