15.05.2013 | 02:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Prezident nepodpísal zákon o poľovníctve, väčšinu námietok poslanci odmietli

rezident SR Ivan Gašparovič ani po druhýkrát nepodpísal novelu zákona o poľovníctve. Tá však napriek tomu platí, pretože poslanci Národnej rady (NR) SR v polovici apríla prelomili jeho predchádzajúce veto. Nevyhoveli pritom väčšine výhrad hlavy štátu, upravili len názov zákona a posunuli jeho účinnosť z mája na júl tohto roka.

Gašparovičovi sa ale v novele nepáčili napríklad aj novinky pri odvolávaní poľovníckeho hospodára z funkcie obvodným úradom či rozšírenie možností lovu zveri na spoločnej poľovačke, ktoré sa týkalo aj netrofejovej raticovej zveri. Nesúhlasil ani s upustením od výkonu zvyšku sankcie pri odňatí poľovného lístka na dobu určitú.
      Novela zákona o poľovníctve si vyslúžila kritiku od opozičného poslanca OĽaNO Jána Mičovského. Pranieroval to, že v zákone ostáva medzera, ktorá sa týka prenájmu poľovných revírov. Na jej základe bude možné prenajímať poľovné revíry, v ktorých štát spravuje nadpolovičnú väčšinu pozemkov, bez vyhlásenia verejnej súťaže. Súťaž je povinná až pri prenájme revíru so správou dvoch tretín pozemkov.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down